Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU vraagt om spoedzitting VN-veiligheidsraad over Libanon

EU vraagt om spoedzitting VN-veiligheidsraad over Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot een spoedzitting van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties over de situatie in Libanon. Dat heeft EU-Buitenlandchef Josep Borrell gezegd na een inderhaast ingelaste telefonische vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

Borrell is zeer bezorgd over de escalatie in het Midden-Oosten. Hij benadrukte dat Israël het recht heeft om zichzelf te verdedigen, maar dat het land zich ook moet houden aan het internationale oorlogsrecht.

Israël heeft volgens Amerikaanse media de Verenigde Staten ingelicht over zijn voornemen een grondoperatie in Libanon te beginnen. De Israëlische aanvallen in Libanon de afgelopen tijd zouden alleen nog maar zijn bedoeld als voorwerk voor deze operatie. Afgelopen weekend kwamen bij Israëlische aanvallen in Libanon opnieuw tientallen mensen om, onder wie leiders van Palestijnse groeperingen. Israël voert de aanvallen uit omdat het de radicale groeperingen Hamas en Hezbollah wil treffen. Intussen zijn tienduizenden Libanezen op de vlucht geslagen, onder meer richting Syrië.

"De Europese Unie en de lidstaten staan klaar om hun steun voor UNIFIL uit te breiden", zei Borrell met een verwijzing naar de mede door EU-landen gesteunde VN-vredesmissie in Libanon. Die missie is sinds 1978 onafgebroken aanwezig geweest om onder meer de Libanese regering te steunen in de strijd tegen Hezbollah. Borrell deed ook een oproep aan de Libanese leiders om snel een regering te vormen. "We staan klaar om Libanon te helpen bij het in stand houden van het Libanese staatsapparaat en bij het verhelpen van eventuele geleden schade aan staatsinstellingen."

Meer uit Buitenland

TASS: Amerikaanse gezanten dit weekend in Moskou en Kyiv

MOSKOU (ANP) - De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner worden dit weekend in Rusland en Oekraïne verwacht, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Ze zullen eerst naar Moskou gaan.

18 minuten geleden
Andrew Tate in Roemenië aangeklaagd voor handel in minderjarigen

BOEKAREST (ANP/RTR) - Roemeense aanklagers hebben influencer Andrew Tate vrijdag officieel aangeklaagd voor mensenhandel in minderjarigen, witwassen, seks met een minderjarige en de beïnvloeding van getuigen. Zijn broer Tristan is aangeklaagd voor medeplichtigheid.

28 minuten geleden
Aantal doden en vermisten na overstromingen Nepal verder gestegen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het aantal doden door de overstromingen in Nepal is opgelopen tot 1287, volgens de Nepalese rampendienst. Het aantal vermisten is gestegen naar 5083. Twee Nederlandse toeristen bevinden zich onder deze vermisten.

33 minuten geleden
Denemarken: migranten in 2027 naar terugkeercentrum buiten EU

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken verwacht eind 2027 klaar te zijn om migranten die niet in het land mogen blijven uit te zetten via een zogenoemd terugkeercentrum buiten de Europese Unie.

1 uur geleden
Reform UK stuurt medewerkers weg na nieuwe rel over donaties

LONDEN (ANP) - Reform UK heeft twee medewerkers weggestuurd na een nieuwe rel over donaties, meldt Sky News. Zij kwamen donderdagavond voor in een uitzending van Channel 4 News over illegale partijfinanciering.

1 uur geleden
VK: Falklandeilanden zijn Brits omdat inwoners dat willen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.

2 uur geleden
Frankrijk registreert oversterfte van 7000 tijdens hittegolven

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft deze zomer tijdens de hittegolven een oversterfte van circa 7000 geregistreerd. Eerder werd bekend dat het land zijn heetste zomer beleefde sinds het begin van de metingen in 1900, met een gemiddelde temperatuur van 24 graden.

2 uur geleden