EU-voorzitter: nooit betere kans op migratiedeal dan vandaag
LUXEMBURG (ANP) - De EU-landen mogen het niet laten afweten nu een akkoord over het asielbeleid zo dichtbij is, vindt hun voorzitter Zweden. Als ze het ooit eens willen worden dan is het nu, meent de Zweedse migratieminister Maria Malmer Stenergard, die donderdag het "cruciale" overleg met haar collega's leidt.
Staatssecretaris Eric van der Burg en de migratie-bewindslieden van de andere lidstaten hopen na een jarenlange patstelling overeenstemming te bereiken over de opvang van asielzoekers. Ze overleggen onder meer over het aan de Europese buitengrens beoordelen van migranten uit veilige landen en over het overnemen van asielzoekers uit 'aankomstlanden' als Italië en Griekenland.
"Als er een akkoord moet komen, dan is het vandaag", zei Stenergard bij aankomst voor de vergadering in Luxemburg. "In mijn ogen zijn we zo dichtbij dat er geen acceptabele reden is om het laatste eindje niet te lopen." Het is volgens de minister uit Zweden, dat dit halfjaar voorzitter is van de EU, "niet gemakkelijk", maar "het zal nooit gemakkelijker worden". Het zou onverantwoordelijk zijn om nu niet in te stemmen, vindt ze.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
15 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
16 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
18 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
3 uur geleden