EU voegt Hamasleider Yahya Sinwar toe aan sanctielijst
BRUSSEL (ANP) - Hamasleider Yahya Sinwar, van wie wordt aangenomen dat hij het brein is achter de aanvallen op Israël van 7 oktober, is toegevoegd aan de Europese sanctielijst. Dat hebben de EU-landen in Brussel besloten.
Sinwar mag per direct geen financiële transacties meer doen in en met EU-landen en zijn eventuele Europese tegoeden worden bevroren. Europese instellingen en bedrijven mogen hem ook niet via een omweg geld sturen.
De Hamasleider wordt hiermee toegevoegd aan de speciale EU-sanctielijst van terroristen. Die EU-lijst kwam er na de aanslagen van Al Qaida op het WTC in New York in 2001. Op de lijst staan groepen en individuen uit zowel de EU zelf als daarbuiten. De lijst wordt ten minste eens in de zes maanden bijgewerkt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
6 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
6 uur geleden