EU-parlement sluit drie weken deuren voor bezoekers om virus
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement in Brussel sluit drie weken lang de deuren voor bezoek van buiten vanwege de risico's rond het nieuwe coronavirus. Er worden geen hoorzittingen, recepties, seminars, ontmoetingen met lobbyisten of groepsevenementen gehouden, maar de Europarlementariërs blijven wel gewoon aan het werk. De plenaire zitting in het Franse Straatsburg volgende week gaat vooralsnog door.
Dat heeft voorzitter David Sassoli bekendgemaakt. Hij wees erop dat de instelling jaarlijks 700.000 bezoekers ontvangt, maar dat momenteel het risico van verspreiding van het virus te groot is. Ook voor personeel wordt de toegang aan banden gelegd.
Voor de 705 politici gelden allerlei voorzorgsmaatregelen. Zo wordt leden die uit besmette gebieden zoals Noord-Italië komen gevraagd voorlopig thuis te blijven en bijvoorbeeld via videoconferenties te werken. Het is volgens Sassoli van groot belang dat wetgevende activiteiten doorgaan.
Het parlement zal de situatie dagelijks evalueren en staat ook in contact met de Franse autoriteiten over de situatie.
Meer uit Buitenland
BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
47 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
3 uur geleden