Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU noemt Oekraïense aanval in Koersk vorm van zelfverdediging

EU noemt Oekraïense aanval in Koersk vorm van zelfverdediging

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie vindt de Oekraïense operaties in de Russische regio Koersk een vorm van zelfverdediging. Oekraïne vecht een "legitieme verdedigingsoorlog", zegt een woordvoerder van de Europese buitenlandchef Josep Borrell. Het land mag zich verdedigen ook door "de vijand te treffen op zijn grondgebied".

De EU kan rekenen op de "volledige steun voor Oekraïne in de legitieme zelfverdediging tegen de agressie" van Rusland, aldus de woordvoerder. Die steun is "politiek, financieel, humanitair, diplomatiek en militair".

Rusland heeft de noodtoestand uitgeroepen in Koersk. Volgens het Russische ministerie van Defensie hebben zo'n duizend Oekraïense militairen een aanval uitgevoerd op het gebied. De Oekraïense krijgsmacht heeft vooralsnog niets gezegd over activiteiten in Koersk. Wel leek president Volodymyr Zelensky donderdagmiddag in een toespraak naar de aanvallen te verwijzen.

"Iedereen kan zien dat het Oekraïense leger in staat is om te verrassen en resultaten te boeken", zei de president bij de presentatie van een nieuwe app die de krijgsmacht veel papierwerk moet besparen. "Dit is te zien op slagveld, waar onze soldaten niet alleen de overweldigende macht van de bezetters weten te weerstaan, maar die ook vernietigen op een manier die noodzakelijk is om Oekraïne, onze staat en onafhankelijkheid, te beschermen."

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

56 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

1 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

2 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

2 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

3 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

4 uur geleden