Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers willen in 2030 energiemix die 40 procent groen is

EU-ministers willen in 2030 energiemix die 40 procent groen is

LUXEMBURG (ANP) - In 2030 moet de energiemix in de Europese Unie voor 40 procent uit hernieuwbare energie bestaan. Dat zijn de EU-ministers voor klimaat en energie in Luxemburg overeengekomen. Minister Rob Jetten noemt het een "mooi akkoord", waarover nu onderhandeld moet worden met het Europees Parlement.

De EU wil zoveel mogelijk verduurzamen om in 2050 klimaatneutraal te kunnen zijn en zet daarom in op meer hernieuwbare energiebronnen zoals de wind, de zon, waterkracht, aardwarmte en biomassa. Het doel werd eerder vastgelegd op 32 procent in 2030 maar wordt nu opgetrokken tot minstens 40 procent.

Jetten is ingenomen met de afspraak dat in 2030 in alle lidstaten 35 procent van het energieverbruik van de industrie uit groene waterstof moet bestaan. "Ook ben ik blij dat de scherpe Nederlandse richtlijnen voor duurzame biomassa nu in heel Europa gedragen gaan worden", zei hij in Luxemburg. Daarnaast is er het streven uitgesproken om groene waterstof ook voor transport in te zetten. "Dit had van mij bindend mogen zijn en hier zal ik mij voor blijven inzetten", aldus de D66'er.

Waterstof

Volgens de Europese Commissie moeten grootverbruikers, met name de chemische en de voedingsindustrie, zo snel mogelijk overstappen op waterstof. De capaciteit voor waterstof, biomethaan en zonne-energie moet in hoog tempo worden opgevoerd. Eurocommissaris Kadri Simson (Energie) drong er in Luxemburg bij de lidstaten nog eens op aan de procedures voor vergunningen te versnellen. Er zijn veel en snel investeringen nodig in de EU in nieuwe en om te bouwen energie-infrastructuur.

Sinds de Russische invasie in Oekraïne is het overstappen op hernieuwbare energie ten koste van fossiele brandstoffen als kolen, gas en olie nog urgenter geworden, nu de EU minder afhankelijk wil worden van fossiele energie uit Rusland.

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

2 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

2 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

5 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

6 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

9 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

18 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

20 uur geleden