Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers van Financiën voorzichtig optimistisch over herstel

EU-ministers van Financiën voorzichtig optimistisch over herstel

BRUSSEL/LISSABON (ANP) - De EU-ministers van Financiën zijn voorzichtig optimistisch over het herstel van de Europese coronacrisis. "In alle landen gaan de cijfers de goede kant op", zei demissionair minister Wopke Hoekstra in Lissabon na afloop van de eerste fysieke bijeenkomst van de ministers in zeven maanden. "Nu door de versnelde vaccinatieprogramma’s de samenleving geleidelijk weer opengaat, zijn de goede cijfers de rode draad."

Toch durft ondanks de zonnige stemming in de Portugese hoofdstad niemand te voorspellen hoe het er de komende maanden uit gaat zien. "We hebben zo’n extreme situatie achter de rug", aldus Hoekstra. "De een maakt zich minder zorgen dan de ander."

Christine Lagarde, voorzitter van de Europese Centrale Bank (ECB), zei dat onzekerheden vooralsnog blijven en niet alle lidstaten even snel en krachtig zullen opkrabbelen. Ze waarschuwde dat de pandemie sociale en economische littekens zal achterlaten. Ze verwacht dat de stijgende inflatie in de eurozone van tijdelijke aard is en volgend jaar zal afnemen. De ontwikkeling van de inflatie speelt een rol op 10 juni als de ECB besluit over het monetair beleid.

De Europese Commissie heeft vorige week de groeiprognoses voor de EU voor dit jaar naar boven bijgesteld tot net boven de 4 procent. Commissaris Paolo Gentiloni wees erop dat echter niet te snel met de steunmaatregelen moet worden gestopt.

Naar verwachting zal de commissie begin juni voorstellen de begrotingsregels over schuld en tekorten nog een jaartje los te laten. Hoekstra is daar niet op voorhand tegen. "Het hangt af van de economische ontwikkelingen maar de afspraak was dat de economie daarvoor weer normaal moet draaien. Dat is evident nog niet zo."

Meer uit Financieel

H&M sluit distributiecentrum in België, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

1 uur geleden
eBay daalt op Wall Street na afwijzing bod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.

2 uur geleden
Overheid beoordeelt honderden aanvragen ecopremies boeren opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.

2 uur geleden
Amerikaanse inflatie stijgt naar hoogste niveau in drie jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.

2 uur geleden
Jonge werkenden zitten langer en vaker ziek thuis, ziet Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - Werknemers tussen de 25 en 45 jaar zitten vaker en langer ziek thuis, merkt de Arbo Unie. Tussen 2020, het eerste jaar van de coronapandemie in Nederland, en 2025 is het aantal meldingen van burn-outgerelateerde klachten onder deze groep volgens de arbodienstverlener verdubbeld. De gemiddelde duur van hun psychisch verzuim, bijvoorbeeld door een burn-out, is opgelopen tot richting een half jaar.

2 uur geleden
Haven Rotterdam over klimaatzaak: zelfde doel, andere aanpak

ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.

3 uur geleden
Bestuur eBay ziet niets in overnamevoorstel GameStop

SAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.

4 uur geleden