EU-leiders zoeken ruimte voor hervatting onderhandelingen
BRUSSEL (ANP) - De Europese regeringsleiders proberen zondag koortsachtig om de weg vrij te maken voor de hervatting van het plenaire overleg over het coronaherstelfonds en de nieuwe begroting. Ze zouden met het middaguur weer verder gaan, maar om de tafel zitten met alle 27 leiders is al tot minstens 16.00 uur opgeschort.
Er wordt "fors gepuzzeld" in alle mogelijke samenstellingen, zegt een ingewijde. Premier Mark Rutte overlegde onder meer met zijn 'zuinige' bondgenoten uit Zweden, Denemarken, Oostenrijk en Finland. Andere landen hebben ook getweeën of in groepjes onderonsjes. EU-president Charles Michel en zijn staf werken ondertussen aan nieuwe voorstellen die de vele meningsverschillen moeten overbruggen.
Als Michel met nieuwe voorstellen komt, is het nog niet slikken of stikken, denkt de bron. Er is pas een akkoord als iedereen het over alles eens is, en er zijn "nog veel losse eindjes". Maar zin in een nieuwe Top later deze maand heeft ook niet iedereen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Migranten en vluchtelingen in Libië zijn het slachtoffer van "wrede en systematisch gepleegde" mishandelingen en andere schendingen van de mensenrechten. Daarbij worden moord, verkrachting, afpersing en marteling gepleegd, volgens een nieuw rapport van het mensenrechtenbureau van de VN en de VN-missie in het Noord-Afrikaanse land.
13 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran hebben hun onderhandelingen hervat in Genève. Dat berichten Iraanse staatsmedia, die schrijven dat de twee partijen berichten uitwisselen via bemiddelaars uit Oman.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse burgerrechtenactivist Jesse Jackson is op 84-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie. Jackson was een predikant, maar vooral bekend om zijn strijd voor gelijke rechten voor zwarte Amerikanen. Hij probeerde in 1984 en 1988 president van de Verenigde Staten te worden. Volgens zijn naasten overleed hij vredig, "omgeven door zijn familie".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White moet dinsdag om 14.00 uur op het ministerie van Buitenlandse Zaken uitleg geven over zijn uithaal naar België. Het gaat om een bericht van White op X, waarin hij maandag schreef dat België antisemitisme veel beter moet aanpakken. Dat heeft in de Belgische regering tot zeer verontwaardigde reacties geleid.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland in aanloop naar hervatting van het diplomatieke overleg over de oorlog weer een grote aanval heeft uitgevoerd. Daarbij zouden tientallen raketten en honderden drones zijn afgevuurd. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha reageerde verontwaardigd en verweet Rusland op X het vredesproces niet serieus te nemen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
12 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
15 uur geleden