
EU-leiders ondertekenen handelsakkoord met Verenigd Koninkrijk
BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - Twee prominente EU-functionarissen hebben woensdag het handelsakkoord met het Verenigd Koninkrijk ondertekend. Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en EU-president Charles Michel deden dat tijdens een korte ceremonie.
Het akkoord kwam tot stand na maandenlange onderhandelingen. De tekst wordt nu door de Britse luchtmacht naar Londen gevlogen. Daar zal ook premier Boris Johnson zijn handtekening nog zetten. Ook de parlementen van het Verenigd Koninkrijk en de EU moeten nog goedkeuring geven.
Parlementariƫrs in het Britse Lagerhuis zijn al begonnen met hun debat over het akkoord. Ze zullen het waarschijnlijk in de loop van de middag goedkeuren. De stemming wordt verwacht omstreeks 15.30 uur Nederlandse tijd. Daarna moet ook het ongekozen Hogerhuis, het House of Lords, nog groen licht geven.
De definitieve goedkeuring door het Britse parlement wordt in de loop van de dag verwacht. Het debat in het House of Lords kan volgens Britse media tot middernacht (Nederlandse tijd) duren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Uitzendkrachten zouden niet permanent voor hetzelfde bedrijf moeten werken in die constructie. Als zo'n tijdelijk bedoelde uitzendovereenkomst jarenlang wordt ingezet kan dat leiden tot misbruik. Dit heeft een advocaat-generaal vrijdag geadviseerd aan de Hoge Raad.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL heeft vorig jaar minder omzet en winst geboekt. Het concern had onder meer last van de sluiting van zijn autofabriek in Born in Limburg, materiaaltekorten en uitgestelde leveringen van bussen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is vrijdag hoger geƫindigd op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant heeft een miljardenopdracht binnengesleept voor het bouwen van het nieuwste Amerikaanse gevechtsvliegtuig, de F-47. Boeing won 3,1 procent.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse toezichthouder voor media en communicatie FCC heeft gedreigd fusies en overnames tegen te houden van bedrijven met programma's op het gebied van diversiteit, inclusie en gelijkheid (DEI). Voorzitter Brendan Carr waarschuwde hiervoor vrijdag. Als de toezichthouder dit doet, kan dat miljarden dollars aan deals bedreigen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Boeing gaat het nieuwste Amerikaanse gevechtsvliegtuig bouwen. Met de miljardenopdracht voor de F-47 geeft de Amerikaanse fabrikant concurrent Lockheed Martin het nakijken. Het jachtvliegtuig is, anders dan de F-35, vooral bedoeld om een vijandelijke luchtmacht uit te schakelen.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In de oude autofabriek van VDL Nedcar in het Limburgse Born moeten defensiebedrijven worden gevestigd. Daarover zijn het ministerie van Defensie en industrieconcern VDL het eens geworden, maakte het ministerie vrijdag bekend.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douglas is vrijdag flink gekelderd op de aandelenbeurs in Frankfurt. De Duitse parfum- en cosmeticaketen kwam donderdag met een winstalarm. Minder mensen bezoeken de winkels en de webshop van de keten. Dat komt volgens het bedrijf door het gedaalde consumentenvertrouwen vanwege de toegenomen economische en politieke onzekerheid. Douglas verloor 22,5 procent in de DAX in Frankfurt.
13 uur geleden