Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-leiders ondertekenen handelsakkoord met Verenigd Koninkrijk

EU-leiders ondertekenen handelsakkoord met Verenigd Koninkrijk

BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - Twee prominente EU-functionarissen hebben woensdag het handelsakkoord met het Verenigd Koninkrijk ondertekend. Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en EU-president Charles Michel deden dat tijdens een korte ceremonie.

Het akkoord kwam tot stand na maandenlange onderhandelingen. De tekst wordt nu door de Britse luchtmacht naar Londen gevlogen. Daar zal ook premier Boris Johnson zijn handtekening nog zetten. Ook de parlementen van het Verenigd Koninkrijk en de EU moeten nog goedkeuring geven.

Parlementariƫrs in het Britse Lagerhuis zijn al begonnen met hun debat over het akkoord. Ze zullen het waarschijnlijk in de loop van de middag goedkeuren. De stemming wordt verwacht omstreeks 15.30 uur Nederlandse tijd. Daarna moet ook het ongekozen Hogerhuis, het House of Lords, nog groen licht geven.

De definitieve goedkeuring door het Britse parlement wordt in de loop van de dag verwacht. Het debat in het House of Lords kan volgens Britse media tot middernacht (Nederlandse tijd) duren.

Meer uit Financieel

Schiphol: gestrande reizigers, ga naar huis

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol adviseert reizigers met geannuleerde vluchten naar huis te gaan. Het is erg druk in de terminals van de luchthaven. "Reizigers krijgen vanzelf een bericht van de luchtvaartmaatschappij als de situatie rond hun vlucht verandert", aldus een woordvoerder.

3 minuten geleden
Aantal geannuleerde vluchten op Schiphol opgelopen naar 600

SCHIPHOL (ANP) - Het aantal geschrapte vluchten op Schiphol is opgelopen tot zeshonderd, meldt de luchthaven in een update. Eerder op de dag meldde Schiphol al dat vierhonderd vluchten niet konden doorgaan als gevolg van het winterse weer en de sneeuwval. Schiphol adviseert reizigers de actuele vluchtinformatie in de gaten te houden voordat ze naar het vliegveld gaan.

1 uur geleden
Verkoop van elektrische auto's vertraagt naar verwachting in 2026

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde groei in de verkoop van elektrische auto's vertraagt dit jaar naar verwachting. Dit komt doordat China subsidies afbouwt, Europa twijfelt over het uitfaseren van verbrandingsmotoren, en Amerikaanse fabrikanten en beleidsmakers hun plannen voor elektrische auto's bijstellen.

1 uur geleden
KLM: vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen Schiphol raakt op

SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt op Schiphol raakt op te midden van de winterse omstandigheden. Daarvoor waarschuwt KLM op haar website. De toelevering van de vloeistof uit Duitsland staat volgens de luchtvaartmaatschappij onder druk. "KLM doet er alles aan om de voorraad aangevuld te krijgen; zo gaat KLM de vloeistof zelf ophalen in Duitsland", aldus de maatschappij.

1 uur geleden
Garages en schadeherstellers draaien overuren door winterweer

WAALWIJK (ANP) - Door sneeuw en gladheid draaien autobedrijven en schadeherstellers overuren. "En we zien in onze werkplaatsen dat er een enorme run is op winterbanden", zegt Eric Berkhof, directeur van Van Mossel Automotive Group.

3 uur geleden
Bevoorrading supers trager, soms onlinebestellingen geannuleerd

UTRECHT (ANP) - De bevoorrading van supermarkten kan op sommige plekken in Nederland iets langer duren door het winterse weer. Albert Heijn en PLUS laten weten dat dit echter niet leidt tot veel lege schappen. Wel moest Albert Heijn "in een beperkt aantal gevallen" onlinebestellingen annuleren omdat het bijvoorbeeld te onveilig was om ze te leveren.

3 uur geleden
Reisbranche ziet Nederlanders vaker en eerder boeken

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders gaan weer steeds vaker op reis, ziet reisbrancheorganisatie ANVR. Vorig jaar is het aantal vakantiegangers ruim 2 procent boven het niveau uitgekomen van 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van de branche en marketingbedrijf NIQ. Ook boeken mensen hun vakantie eerder en reizen ze vaker naar minder toeristische bestemmingen.

3 uur geleden