EU-leiders ondertekenen handelsakkoord met Verenigd Koninkrijk
BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - Twee prominente EU-functionarissen hebben woensdag het handelsakkoord met het Verenigd Koninkrijk ondertekend. Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en EU-president Charles Michel deden dat tijdens een korte ceremonie.
Het akkoord kwam tot stand na maandenlange onderhandelingen. De tekst wordt nu door de Britse luchtmacht naar Londen gevlogen. Daar zal ook premier Boris Johnson zijn handtekening nog zetten. Ook de parlementen van het Verenigd Koninkrijk en de EU moeten nog goedkeuring geven.
Parlementariƫrs in het Britse Lagerhuis zijn al begonnen met hun debat over het akkoord. Ze zullen het waarschijnlijk in de loop van de middag goedkeuren. De stemming wordt verwacht omstreeks 15.30 uur Nederlandse tijd. Daarna moet ook het ongekozen Hogerhuis, het House of Lords, nog groen licht geven.
De definitieve goedkeuring door het Britse parlement wordt in de loop van de dag verwacht. Het debat in het House of Lords kan volgens Britse media tot middernacht (Nederlandse tijd) duren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in januari voor de vijfde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober, november en december zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid blijft daarmee op het hoogste niveau in vier jaar.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het laatste kwartaal van 2025 licht gestegen. Personeelstekorten en onvoldoende vraag blijven volgens ondernemers in de sector wel een belemmering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
10 uur geleden