Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen zetten wapenbedrijven Soedan op sanctielijst

EU-landen zetten wapenbedrijven Soedan op sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - Zes Soedanese bedrijven die wapens en ander militair materieel produceren voor de burgeroorlog in Soedan zijn toegevoegd aan de Europese sanctielijst. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben dat besloten uit "diepe bezorgdheid" over de humanitaire situatie in het Afrikaanse land, aldus een EU-persbericht.

Meer dan 7 miljoen mensen zijn al ontheemd geraakt door gewelddadigheden in Soedan, meldden de Verenigde Naties eind december. Ze zijn op de vlucht geslagen voor de gevechten tussen de Soedanese krijgsmacht en de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF).

Drie van de wapenbedrijven die zijn toegevoegd aan de lijst leveren aan de ene partij, de andere drie aan de andere partij. Van alle zes worden nu de Europese tegoeden bevroren. Ook mogen Europese bedrijven en burgers geen zaken meer met ze doen.

De 27 Europese ministers van Buitenlandse Zaken namen het besluit tijdens hun maandelijkse overlegvergadering in Brussel. Daar dragen ze bij aan de gezamenlijke standpunten over hoe de EU als geheel op het wereldtoneel opereert.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

35 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

1 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

2 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

2 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

3 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

4 uur geleden