Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen willen boer verder tegemoetkomen met soepelere subsidies

EU-landen willen boer verder tegemoetkomen met soepelere subsidies

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet boeren nog verder tegemoetkomen, vinden de landbouwministers van de EU-landen. Ze dringen aan op het versoepelen van de voorwaarden voor landbouwsubsidies.

Boeren krijgen vele miljarden euro's aan EU-subsidies, maar moeten daarvoor wel aan een aantal eisen voldoen. Zo moeten ze hun land een deel van de tijd beplanten met bepaalde gewassen of juist soms ongebruikt laten. De bodemkwaliteit en de biodiversiteit moeten zo op peil blijven.

Maar boeren zitten zo in het nauw "dat ze wat ons betreft veel meer vrijheid moeten krijgen", zegt demissionair landbouwminister Piet Adema na overleg met zijn EU-collega's. Er is volgens Adema en zijn collega-ministers meer nodig dan alleen de tijdelijke vermindering van administratieve rompslomp die de Europese Commissie voorstelde.

Innovatie

De doelen die de EU zich heeft gesteld om klimaatverandering tegen te gaan, het milieu schoon te houden en de kaalslag van de soortenrijkdom te stoppen blijven volgens Adema overeind. Maar hij wil boeren niet meer tussentijds en op elk detail afrekenen, maar de ruimte geven voor "een beetje ondernemerschap" en "innovatie".

De landbouwministers hebben zich niet onder druk laten zetten door de protesterende boeren die rond hun Brusselse raadsgebouw agenten bekogelden, brandjes stichtten en door politieversperringen probeerden te breken, verzekert Adema. Zij zetten daarmee juist het draagvlak en de sympathie voor hen op het spel, waarschuwt hij.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffingen tegen VK om techbelasting

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.

1 uur geleden
Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

9 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

10 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

11 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

11 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

12 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

13 uur geleden