EU-landen willen boer verder tegemoetkomen met soepelere subsidies
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet boeren nog verder tegemoetkomen, vinden de landbouwministers van de EU-landen. Ze dringen aan op het versoepelen van de voorwaarden voor landbouwsubsidies.
Boeren krijgen vele miljarden euro's aan EU-subsidies, maar moeten daarvoor wel aan een aantal eisen voldoen. Zo moeten ze hun land een deel van de tijd beplanten met bepaalde gewassen of juist soms ongebruikt laten. De bodemkwaliteit en de biodiversiteit moeten zo op peil blijven.
Maar boeren zitten zo in het nauw "dat ze wat ons betreft veel meer vrijheid moeten krijgen", zegt demissionair landbouwminister Piet Adema na overleg met zijn EU-collega's. Er is volgens Adema en zijn collega-ministers meer nodig dan alleen de tijdelijke vermindering van administratieve rompslomp die de Europese Commissie voorstelde.
Innovatie
De doelen die de EU zich heeft gesteld om klimaatverandering tegen te gaan, het milieu schoon te houden en de kaalslag van de soortenrijkdom te stoppen blijven volgens Adema overeind. Maar hij wil boeren niet meer tussentijds en op elk detail afrekenen, maar de ruimte geven voor "een beetje ondernemerschap" en "innovatie".
De landbouwministers hebben zich niet onder druk laten zetten door de protesterende boeren die rond hun Brusselse raadsgebouw agenten bekogelden, brandjes stichtten en door politieversperringen probeerden te breken, verzekert Adema. Zij zetten daarmee juist het draagvlak en de sympathie voor hen op het spel, waarschuwt hij.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.
9 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
2 uur geleden