EU-landen willen boer verder tegemoetkomen met soepelere subsidies
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet boeren nog verder tegemoetkomen, vinden de landbouwministers van de EU-landen. Ze dringen aan op het versoepelen van de voorwaarden voor landbouwsubsidies.
Boeren krijgen vele miljarden euro's aan EU-subsidies, maar moeten daarvoor wel aan een aantal eisen voldoen. Zo moeten ze hun land een deel van de tijd beplanten met bepaalde gewassen of juist soms ongebruikt laten. De bodemkwaliteit en de biodiversiteit moeten zo op peil blijven.
Maar boeren zitten zo in het nauw "dat ze wat ons betreft veel meer vrijheid moeten krijgen", zegt demissionair landbouwminister Piet Adema na overleg met zijn EU-collega's. Er is volgens Adema en zijn collega-ministers meer nodig dan alleen de tijdelijke vermindering van administratieve rompslomp die de Europese Commissie voorstelde.
Innovatie
De doelen die de EU zich heeft gesteld om klimaatverandering tegen te gaan, het milieu schoon te houden en de kaalslag van de soortenrijkdom te stoppen blijven volgens Adema overeind. Maar hij wil boeren niet meer tussentijds en op elk detail afrekenen, maar de ruimte geven voor "een beetje ondernemerschap" en "innovatie".
De landbouwministers hebben zich niet onder druk laten zetten door de protesterende boeren die rond hun Brusselse raadsgebouw agenten bekogelden, brandjes stichtten en door politieversperringen probeerden te breken, verzekert Adema. Zij zetten daarmee juist het draagvlak en de sympathie voor hen op het spel, waarschuwt hij.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
11 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
13 uur geleden