EU: landen ondermijnen OVSE met verzet tegen herbenoeming top
BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Josep Borrell, maakt zich zorgen over de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Die organisatie, een van de weinige waarin westerse landen nog samenwerken met bijvoorbeeld Rusland, dreigt onthoofd en stuurloos te raken.
De 57 lidstaten van de OVSE worden het maar niet eens over de benoeming van een nieuwe vierkoppige leiding. Aanvankelijk leken ze de Zwitserse secretaris-generaal en de chefs van de drie belangrijkste afdelingen van de organisatie allemaal een nieuwe termijn te gunnen. Maar op de valreep maakten landen als Turkije en Azerbeidzjan toch bezwaar. Daardoor ruimt het viertal komend weekend het veld, zonder dat er opvolgers klaarstaan.
Borrell heeft geen goed woord over voor het verzet tegen de herbenoeming van de OVSE-leiding, aldus zijn woordvoerder. De tegenstanders "ondermijnen de effectiviteit van de organisatie en verzwakken de broodnodige multilaterale benadering van de veiligheid in Europa die de OVSE belichaamt".
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
4 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
5 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
6 uur geleden