EU: landen ondermijnen OVSE met verzet tegen herbenoeming top
BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Josep Borrell, maakt zich zorgen over de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE). Die organisatie, een van de weinige waarin westerse landen nog samenwerken met bijvoorbeeld Rusland, dreigt onthoofd en stuurloos te raken.
De 57 lidstaten van de OVSE worden het maar niet eens over de benoeming van een nieuwe vierkoppige leiding. Aanvankelijk leken ze de Zwitserse secretaris-generaal en de chefs van de drie belangrijkste afdelingen van de organisatie allemaal een nieuwe termijn te gunnen. Maar op de valreep maakten landen als Turkije en Azerbeidzjan toch bezwaar. Daardoor ruimt het viertal komend weekend het veld, zonder dat er opvolgers klaarstaan.
Borrell heeft geen goed woord over voor het verzet tegen de herbenoeming van de OVSE-leiding, aldus zijn woordvoerder. De tegenstanders "ondermijnen de effectiviteit van de organisatie en verzwakken de broodnodige multilaterale benadering van de veiligheid in Europa die de OVSE belichaamt".
Meer uit Buitenland
SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
3 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
7 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
10 uur geleden