Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen lenen bijna 300 miljard euro uit coronaherstelfonds

EU-landen lenen bijna 300 miljard euro uit coronaherstelfonds

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat waarschijnlijk bijna 300 miljard euro uit haar coronaherstelfonds uitlenen aan dertien lidstaten. Italië heeft veruit de grootste lening aangevraagd. Daarna volgen Spanje en Polen. Ook Griekenland, Roemenië, Portugal, Kroatië, Hongarije, Litouwen, Slovenië, Tsjechië, België en Cyprus willen lenen.

De deadline voor het aanvragen van leningen is donderdag verstreken. Ruim 165 miljard van de 292,6 miljard euro aan kredieten is al goedgekeurd, maar bijna de helft wacht nog op toestemming. Voor bijvoorbeeld de overgang naar duurzame energie hebben veel lidstaten de afgelopen tijd extra leningen aangevraagd. Als die alle groen licht krijgen wordt driekwart van het beschikbare krediet opgebruikt.

Dat Nederland geen aanspraak zou maken op de leningen was van meet af aan duidelijk. De leningen zijn aantrekkelijk voor EU-landen die duurder af zijn als ze zelf geldschieters moeten zoeken. Nederland geldt als zo kredietwaardig dat het zelf nog goedkoper kan lenen.

Het Europese herstelfonds bevat in totaal 338 miljard euro aan subsidies en 385,8 miljard aan leningen. Het is in 2020 opgetuigd om te helpen de Europese economie uit het slop van de coronacrisis te trekken.

Meer uit Financieel

Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

1 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

2 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

4 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

4 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

5 uur geleden
Huishoudbeurs verwacht dit jaar meer bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.

7 uur geleden
Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

13 uur geleden