Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen geven nieuwe migratieregels EU allerlaatste zetje

EU-landen geven nieuwe migratieregels EU allerlaatste zetje

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Europese migratieregels hebben dinsdag, na jaren van moeizame onderhandelingen, de definitieve goedkeuring ontvangen van de EU-landen. Het komt nu wel aan op de uitvoering, zeggen EU-diplomaten.

Spannend was de stemming in de raad van EU-ministers over het grote pakket van migratiewetten niet meer. Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten had al steun toegezegd. Alleen Hongarije en Polen verzetten zich nog tegen het migratiepact, met op sommige punten wat steun van Slowakije of Oostenrijk.

De nieuwe migratieregels zijn net op tijd door de ministers - en vorige maand het Europees Parlement - aangenomen. Als dat niet voor de Europese verkiezingen in juni zou zijn gelukt, had het werk waarschijnlijk over gemoeten. Met mogelijk nog kleinere kansen op een compromis.

Het migratiepact bevat nieuwe regels voor het verwelkomen, opvangen, verdelen en terugsturen van migranten. Bijvoorbeeld de afspraak om asielzoekers met weinig kans op asiel aan de buitengrenzen van Europa in detentiecentra onder te brengen. Of de verplichting voor andere EU-landen om asielzoekers over te nemen van overbelaste aankomstlanden, of op zijn minst mee te betalen aan hun opvang.

Meer uit Buitenland

Duitse landbouwminister wil afschieten wolf makkelijker maken

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland overweegt het makkelijker te maken om wolven af te schieten. Daarover wordt woensdag in de Bondsdag gedebatteerd. Op tafel ligt een voorstel voor een wetswijziging voor zowel het jachtbeleid als het beleid rond natuur- en populatiebehoud.

47 minuten geleden
EU-beschermingsgarantie voor Groenland blijft onduidelijk

BRUSSEL (ANP) - Het blijft nog onduidelijk of Denemarken kan terugvallen op een Europese beschermingsafspraak als de Verenigde Staten Groenland onder dwang zouden overnemen. De Europese Commissie zei eerder dat het verdragsartikel ook voor dat overzeese gebiedsdeel geldt, maar wil daarover nu geen uitsluitsel meer geven. Experts zijn het erover oneens en Nederland stelde eerder dat zulke gebieden niet op de EU-bescherming kunnen rekenen.

58 minuten geleden
Bloomberg: Witkoff en Kushner naar Moskou voor ontmoeting Poetin

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en onderhandelaar Jared Kushner willen binnenkort naar Moskou reizen om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Ze willen de nieuwste conceptvredesvoorstellen presenteren om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

1 uur geleden
Denemarken wil meer troepen en meer NAVO in Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken stuurt zelf meer militairen naar Groenland, maar wil ook dat de NAVO zichtbaarder wordt. De minister van Defensie van het land, Troels Lund Poulsen, heeft dat gezegd in een schriftelijke verklaring aan persbureau AFP. Later woensdag gaat de Deense regering in het Witte Huis in overleg met de Amerikanen, die naar eigen zeggen Groenland in handen willen krijgen.

1 uur geleden
Vertegenwoordigers Iran en VS niet meer in direct overleg

TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Hoofd Iraanse rechtspraak zegt betogers snel te berechten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.

2 uur geleden
HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

4 uur geleden