
EU komt met nieuwe sancties voor Hamas-leden
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met nieuwe sancties voor Hamas. De unie wil onder meer enkele kopstukken van de Palestijnse beweging straffen en inkomstenbronnen stilleggen, zeggen EU-diplomaten.
Hamas wordt al jaren door de EU aangemerkt als terreurorganisatie. Daardoor zijn eventueel in de EU ondergebrachte tegoeden bevroren en mogen Europese bedrijven en burgers geen zaken met Hamas doen. Eerder deze week zette de EU dit sanctiearsenaal ook in tegen Hamas-bons Yahya Sinwar.
De EU wil nu een nieuw sanctiewapen optuigen om specifiek Hamas te treffen, zegt het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken tegen het Franse persbureau AFP. De buitenlandministers van de EU-landen willen dat maandag goedkeuren en de sancties meteen in stelling brengen tegen een aantal Hamas-leden "en de toestroom van geld".
De roep om nieuwe strafmaatregelen tegen Hamas klinkt weer luid sinds de bloedige verrassingsaanval op Israël van 7 oktober. De beweging houdt in de Gazastrook nog vele tientallen Israëliërs gegijzeld die toen zijn gevangengenomen. Israël is al maanden bezig met een verwoestend offensief om Hamas uit te schakelen en de gijzelaars te bevrijden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. Beide zijden maken melding van de gevangenenruil, maar hoeveel personen het precies betreft, is niet bekend.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met nieuwe welzijnsregels voor honden en katten, waaronder de verplichting tot chippen. Ook dieren die van buiten de EU komen, moeten een chip hebben. Daarnaast komt er een verbod op de verkoop van honden en katten in dierenwinkels en strengere regels voor wurghalsbanden en halsbanden met spijkers.
1 uur geledenHOLON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz vindt dat ayatollah Ali Khamenei dood moet. Bij een bezoek aan een raketinslag in Holon nabij Tel Aviv zei hij dat de Iraanse leider "niet langer kan blijven bestaan".
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De politie in Boedapest gaat het verbod van de regering op de pride van volgende week zaterdag handhaven. De liberale burgemeester Gergely Karacsony zei eerder dat de regering daar helemaal niets over te zeggen heeft, omdat het om een evenement van de gemeente gaat. Hij is nog steeds van plan om de viering van de lhbti-gemeenschap te laten doorgaan.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin reist eind augustus naar China. Hij heeft daar onder meer een afspraak met de Chinese leider Xi Jinping, meldt het Kremlin. De twee leiders hebben deze donderdag met elkaar gebeld, bevestigen ook Chinese bronnen. De G7 en de opgelaaide strijd tussen Israël en Iran kwamen ook aan bod.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte voert een reorganisatie door op het hoofdkwartier. De afdelingen communicatie en personeelszaken zijn straks niet langer zelfstandig en de eerste gaat direct onder Ruttes staf vallen. De ingreep moet de NAVO "effectiever en efficiënter" laten werken en zou ook geld besparen, zeggen ingewijden.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft vrijdag in Genève een ontmoeting met zijn ambtgenoten uit Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk en EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Dat hadden internationale media eerder al gemeld op basis van diplomatieke bronnen, maar nu heeft Araghchi het overleg bevestigd.
3 uur geleden