Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-hof wijst ook Brusselse goedkeuring voor steun aan Condor af

EU-hof wijst ook Brusselse goedkeuring voor steun aan Condor af

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie heeft onvoldoende duidelijk gemaakt waarom Duitsland staatssteun vanwege de coronacrisis mocht geven aan luchtvaartmaatschappij Condor. Het Gerecht van de Europese Unie verklaart de goedkeuring uit Brussel nietig, maar de steun wordt niet direct teruggedraaid. Het dagelijks EU-bestuur moet, net als eerder is bepaald in de staatssteunzaak van KLM waarmee 3,4 miljard euro is gemoeid, een nieuw besluit nemen op basis van "toereikende motivering", stelt de Europese rechter.

Het gaat om goedkeuring van twee leningen van totaal 550 miljoen euro, waarvoor de Duitse regering een staatsgarantie en rentesubsidie verleende. Het geld was bedoeld om Condor, vooral bekend als vakantievlieger, te compenseren voor schade die rechtstreeks was veroorzaakt door de annulering of de omboeking van vluchten als gevolg van de invoering van coronareisbeperkingen.

De goedkeuring gebeurde op basis van de tijdelijke opschorting van Europese concurrentieregels zodat bedrijven niet ten onder gaan door de pandemie. De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft deze en vele andere rechtszaken in Luxemburg aangespannen omdat het toestaan van overheidssteun door Brussel niet eerlijk is ten opzichte van pan-Europese luchtvaartmaatschappijen, vindt de budgetvlieger.

Het is de derde keer dat het gerecht, onderdeel van het Europees Hof van Justitie in Luxemburg, oordeelt dat de commissie haar huiswerk niet goed heeft gedaan bij het goedkeuren van staatssteunzaken voor luchtvaartmaatschappijen. Dat was eerder het geval bij KLM en de Portugese maatschappij TAP. Ryanair ving bot bij zaken over staatssteun van Zweden en Denemarken aan SAS, van Finland aan Finnair en van Frankrijk aan Air France.

Meer uit Financieel

Wennink: boodschap uit rapport is bij politieke partijen geland

DEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.

27 minuten geleden
Ondernemers verwelkomen advies Wennink en herkennen zorgen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen het vrijdag verschenen advies van Peter Wennink. Zij herkennen "de zorgen, knelpunten, kansen, oplossingsrichtingen en urgentie" die Wennink benoemt in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen.

28 minuten geleden
Aannemers: fiscus legt bouwers naheffingen op voor zzp'ers

VEENENDAAL (ANP) - De Belastingdienst heeft meerdere ondernemingen in de bouw- en infrasector naheffingen opgelegd vanwege de handhaving op schijnzelfstandigheid, meldt Aannemersfederatie Nederland (AFNL). Volgens de brancheorganisatie lopen de naheffingen uiteen van ongeveer 1 miljoen tot 10 miljoen euro.

51 minuten geleden
Ook ov- en telecombedrijven krijgen voorrang op overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Ook openbaarvervoer- en telecombedrijven krijgen voorrang op het overvolle stroomnet. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft in een nieuwe richtlijn bepaald dat de sectoren van voldoende algemeen belang voor Nederland zijn om prioriteit te krijgen.

55 minuten geleden
Industrie blij met 'gedegen en alomvattend' rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.

3 uur geleden
Vakbond: in rapport Wennink is mens productiemiddel en kostenpost

DEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.

3 uur geleden
AEX-index stijgt na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.

3 uur geleden