Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU hield export van nog geen enkele vracht coronavaccins tegen

EU hield export van nog geen enkele vracht coronavaccins tegen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft tot dusver de export van geen enkele partij coronavaccins tegengehouden. Sinds vaccinfabrikanten in de EU toestemming moeten vragen voor de uitvoer naar landen buiten de EU hebben ze die telkens gekregen. Vaccins gingen onder meer naar de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en China.

De commissie voerde de eis om goedkeuring te vragen eind januari in allerijl in voor vaccinmakers waarvan de EU coronavaccins afneemt. Ze wilde greep krijgen op de vaccinexport, na aanhoudend slecht nieuws over vaccinleveringen aan de EU. Maar in de rest van de wereld, het VK voorop, wekte dat meteen de angst dat Brussel de vaccins voor zichzelf zou willen houden en hun aanvoer in het gedrang zou komen.

Sinds de exporttoets van kracht is, is er 37 keer om toestemming gevraagd. Tot begin deze week gingen er nog geen coronavaccins naar de VS, waarover zorgen bestaan omdat Washington zelf mogelijk de export naar bijvoorbeeld de EU zou willen tegenhouden. Maar inmiddels heeft Brussel ook de uitvoer van een partij met die bestemming goedgekeurd.

De toets geldt voor de zes vaccinfabrikanten van wie de EU klant is. Ze moeten voor export toestemming vragen aan het EU-land waar hun vaccins worden geproduceerd. De commissie heeft vervolgens het laatste woord.

Brussel wil niet zeggen om hoeveel vaccins het gaat en in welke EU-landen ze zijn gemaakt.

Meer uit Financieel

Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

26 minuten geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

2 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

3 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

4 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

5 uur geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

6 uur geleden