Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU heeft 3000 Oekraïense zieken en gewonden opgevangen

EU heeft 3000 Oekraïense zieken en gewonden opgevangen

BRUSSEL (ANP) - Europese ziekenhuizen hebben via een Europees evacuatieprogramma inmiddels meer dan 3000 Oekraïense patiënten kunnen opvangen sinds Rusland in februari 2022 Oekraïne binnenviel. De Europese Commissie kwam maandag met het cijfer op een moment dat er in Brussel veel discussie is over extra Europees hulpgeld voor Oekraïne.

"Zoals we steeds zijn blijven zeggen, kunnen Oekraïne en zijn inwoners rekenen op de hulp van de Europese Unie zolang als dat nodig is", zei Eurocommissaris Stella Kyriakides (Gezondheid) maandag over de cijfers over de ruim 3000 opgevangen zieken.

Intussen proberen achter de schermen de EU-landen in Brussel uit alle macht oplossingen te vinden voor meer hulpgeld voor Oekraïne. Hongarije ligt dwars en gebruikte op de EU-top van december zijn vetorecht om tegen de ophoging te stemmen van de Europese meerjarenbegroting voor hulp aan Oekraïne. Over twee weken is er een extra EU-top om het opnieuw te proberen. De EU-landen hopen dan alsnog een besluit te nemen over extra hulpgeld voor Oekraïne.

Intussen gaan andere hulpprojecten voor Oekraïne zoals de ziekenevacuatie wel gewoon door. Die evacuatie verloopt via een EU-rampenfonds, waarover de lidstaten niet steeds hoeven te overleggen om het eens te worden. Via dit project worden Oekraïense patiënten eerst naar een medische post in Rzeszów in Polen gebracht en vandaar verder naar ziekenhuizen in onder meer Nederland.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

2 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

2 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

2 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

3 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

5 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

5 uur geleden