EU heeft 3000 Oekraïense zieken en gewonden opgevangen
BRUSSEL (ANP) - Europese ziekenhuizen hebben via een Europees evacuatieprogramma inmiddels meer dan 3000 Oekraïense patiënten kunnen opvangen sinds Rusland in februari 2022 Oekraïne binnenviel. De Europese Commissie kwam maandag met het cijfer op een moment dat er in Brussel veel discussie is over extra Europees hulpgeld voor Oekraïne.
"Zoals we steeds zijn blijven zeggen, kunnen Oekraïne en zijn inwoners rekenen op de hulp van de Europese Unie zolang als dat nodig is", zei Eurocommissaris Stella Kyriakides (Gezondheid) maandag over de cijfers over de ruim 3000 opgevangen zieken.
Intussen proberen achter de schermen de EU-landen in Brussel uit alle macht oplossingen te vinden voor meer hulpgeld voor Oekraïne. Hongarije ligt dwars en gebruikte op de EU-top van december zijn vetorecht om tegen de ophoging te stemmen van de Europese meerjarenbegroting voor hulp aan Oekraïne. Over twee weken is er een extra EU-top om het opnieuw te proberen. De EU-landen hopen dan alsnog een besluit te nemen over extra hulpgeld voor Oekraïne.
Intussen gaan andere hulpprojecten voor Oekraïne zoals de ziekenevacuatie wel gewoon door. Die evacuatie verloopt via een EU-rampenfonds, waarover de lidstaten niet steeds hoeven te overleggen om het eens te worden. Via dit project worden Oekraïense patiënten eerst naar een medische post in Rzeszów in Polen gebracht en vandaar verder naar ziekenhuizen in onder meer Nederland.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.
5 uur geleden