Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: handel in namaakartikelen bedreigt voortbestaan mkb'ers

EU: handel in namaakartikelen bedreigt voortbestaan mkb'ers

ALICANTE (ANP/DPA) - Steeds meer midden- en kleinbedrijven komen in de problemen door de handel in illegale nagemaakte producten. Met name winkels die elektronica, kleding, parfums, cosmetica en speelgoed aanbieden worden getroffen, meldt het Bureau voor intellectuele eigendom van de Europese Unie (EUIPO). De organisatie waarschuwt dat sommige ondernemingen zodanig onder de handel in nepartikelen lijden dat zij op termijn kunnen omvallen.

EUIPO en de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) melden op basis van onderzoek dat de overlevingskans van mkb-ondernemingen met 34 procent wordt verminderd door misbruik van intellectuele-eigendomsrechten. Zo beschikken getroffen bedrijven vaak niet over de capaciteit om de namakers juridisch aan te pakken. Ondertussen lijden zij als gevolg van de nepartikelen onder meer omzetverlies en reputatieschade.

Volgens de studie heeft zo’n 15 procent van de mkb-bedrijven ooit te maken gehad met misbruik van eigendomsrechten. Bij bedrijven die bekend staan om innovatieve producten is dit 20 procent. Toch blijven veel gevallen van misbruik onderbelicht. Zo geven 4 op de 10 ondernemers aan dat zij de markt niet controleren op namaakartikelen. Ook hieraan ligt een gebrek aan capaciteit ten grondslag.

De meeste namaakgoederen zijn afkomstig uit China en Hongkong. Niet alleen lijden de bedrijven, ook consumenten lopen risico’s. Bijvoorbeeld omdat de inferieure producten niet voldoen aan de gezondheids- en veiligheidsverwachtingen van de klant.

Meer uit Financieel

Rijkste man Frankrijk haalt fel uit naar multimiljonairsbelasting

PARIJS (ANP/RTR) - Bernard Arnault, topman van luxeconcern LVMH en rijkste man van Frankrijk, heeft fel uitgehaald naar een voorgesteld belastingplan in Frankrijk. In een interview met de Britse krant noemt hij het plan "een openlijke poging om de Franse economie te vernietigen".

4 minuten geleden
Waakhond VS wil eisen voor fabrikanten nicotinezakjes versoepelen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse voedsel- en warentoezichthouder FDA gaat de eisen die worden gesteld aan fabrikanten van nicotinezakjes versoepelen. Dat meldt Reuters op basis van vergadernotulen van de waakhond die het persbureau heeft ingezien. Het gaat om een pilot.

1 uur geleden
Brussels Airport schrapt zondag 44 vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - Brussels Airport schrapt zondag 44 vertrekkende vluchten na een cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen. Om lange wachtrijen en lastminute-annuleringen te voorkomen, verwachtte de luchthaven eerder nog de helft van alle 257 vertrekkende vluchten te moeten schrappen.

4 uur geleden
Witte Huis: raad van bestuur TikTok VS bijna helemaal Amerikaans

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.

16 uur geleden
Brussels Airport schrapt ook zondag helft vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.

18 uur geleden
Bronnen: EU overweegt handelsmaatregelen import Russische olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.

21 uur geleden
Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

22 uur geleden