Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-grensdienst meldt forse stijging illegale immigranten

EU-grensdienst meldt forse stijging illegale immigranten

WARSCHAU (ANP) - Het aantal immigranten dat afgelopen jaar ongecontroleerd de buitengrenzen van de Europese Unie over is gestoken, is "aanzienlijk gestegen" vergeleken met het jaar ervoor, zo meldt de Europese grensbewakingsdienst Frontex.

Frontex telde in 2023 een aantal van ongeveer 380.000 illegale immigranten, 17 procent meer dan in 2022. De meeste van deze immigranten kwamen binnen via Italië, en de meeste immigranten via deze route kwamen uit Guinee, Tunesië en Ivoorkust. De grootste toename van het aantal illegale immigranten is er echter niet in Italië, maar bij mensen die aankomen op Europese eilanden voor de kust van Afrika, zoals de Canarische eilanden. Deze immigranten komen vooral uit Senegal, Marokko en Mali.

Uit de statistieken blijkt dat ongeveer 10 procent van de illegale immigranten vrouwen zijn en 10 procent kinderen. Veel immigranten willen daarna doorreizen naar het Verenigd Koninkrijk, maar dit gebeurde het afgelopen jaar minder dan het jaar ervoor. Frontex stelt hier een daling van 12 procent vast. "De cijfers laten een toenemende uitdaging zien in het beheren van de buitengrenzen van de EU", zegt de baas van Frontex in een persbericht.

Opsporing smokkelaars

Nu zijn 2500 EU-medewerkers via Frontex aan de Europese buitengrenzen actief, in aanvulling op grenswerkers uit de EU-lidstaten. Zij helpen niet alleen bij grenscontroles maar ook onder meer bij de opsporing van mensensmokkelaars.

Frontex tekent nog aan dat de cijfers niet precies zijn, omdat mensen vaker meegeteld kunnen zijn als zij proberen om op verschillende plaatsen opnieuw de EU binnen te komen.

Meer uit Buitenland

Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

2 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

4 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

5 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

5 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

6 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

6 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

7 uur geleden