Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: duidelijkheid van YouTube en TikTok over doorkliksuggesties

EU: duidelijkheid van YouTube en TikTok over doorkliksuggesties

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag YouTube, Snapchat en TikTok om meer duidelijkheid gevraagd over hun algoritmes die gebruikers naar nieuwe filmpjes of informatie sturen. Zo wil de commissie controleren of de bedrijven voldoen aan de Digitale Diensten Wet, die vanaf februari in heel Europa van kracht is.

Volgens die wet moeten onlineplatforms onder meer rekening houden met de verslavende werking van het internetgebruik, moeten minderjarigen worden beschermd en moet desinformatie worden tegengegaan.

Van YouTube en Snapchat wil de commissie vooral weten hoe de algoritmes voorkomen dat desinformatie rond verkiezingen en publiek debat wordt verspreid. Voorkomen moet worden dat gebruikers bijvoorbeeld in een denkfuik lopen omdat ze geen andere informatie meer vinden. Het gaat bij deze platforms bovendien "om de verspreiding van illegale inhoud, zoals het aanbevelen van illegale drugs of haatspraak", aldus een persbericht van de Europese Commissie.

Aanvullende informatie

De Commissie wil van TikTok aanvullende informatie hoe het platform bij de doorkliksuggesties tegengaat dat gebruikers terechtkomen bij "kwaadwillende actoren" op het platform die desinformatie verspreiden.

De drie bedrijven moeten hun antwoorden voor 15 november naar de Europese Commissie sturen. Daarna beraadt de Commissie zich op volgende stappen, die kunnen variëren van overleg over systeemaanpassingen tot boetes. Eerder had de Europese Commissie al vragen aan TikTok gesteld, evenals aan andere grote platforms zoals Google en Amazon. De Europese Commissie houdt toezicht of dergelijke grote, internationale platforms zich aan de Digitale Diensten Wet houden. In Nederland houdt de Autoriteit Persoonsgegevens in Den Haag toezicht op kleine, middelgrote of meer lokale sites zoals Bol of Marktplaats.

Meer uit Financieel

Flinke winsten op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.

32 minuten geleden
Rheinmetall verlaagt omzetprognose voor tweede keer in korte tijd

DÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.

1 uur geleden
ANWB naar rechter om aangekondigde staking bij Wegenwacht

DEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.

1 uur geleden
Onderzoek: stikstofplannen kabinet leiden tot krimp veehouderij

WAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.

2 uur geleden
ECB moet waakzaam blijven voor inflatieschokken, zegt Knot

DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.

4 uur geleden
Brentolie kost weer minder dan 100 dollar per vat

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.

4 uur geleden
Ahold grote winnaar in AEX, groene energie in de plus na midterms

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.

4 uur geleden