Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU blijft trekken aan atoomakkoord met Iran

EU blijft trekken aan atoomakkoord met Iran

BRUSSEL (ANP) - De EU geeft het internationale atoomakkoord met Iran niet op. "Wij zijn bereid het voort te zetten en roepen Iran op te stoppen met het steeds verder opzoeken van de randen van dat akkoord", aldus minister Stef Blok na afloop van een spoedvergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

Volgens EU-buitenlandchef Josep Borrell moet worden voorkomen dat het akkoord uit 2015, waar de Verenigde Staten zich in 2018 eenzijdig uit terugtrok, volledig verloren gaat. "Maar Iran moet zich wel aan de afspraken houden", aldus Borrell. Teheran kondigde zondag aan een streep te zetten door afspraken over de verrijking van uranium. President Donald Trump legde het land daarop nieuwe economische sancties op.

Volgens Blok verschilt de EU daarover van mening met Washington. "Wij geloven dat die maximale drukpolitiek niet de goede keuze is omdat Iran zich steeds aan het akkoord heeft gehouden." Dat zou blijken uit inspecties van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).

Volgens Blok is de EU ook "eensgezind dat de strijd tegen IS in Irak door blijft gaan. Dat is van groot belang voor de regio en de reden dat de Nederlandse troepen en Europa daar actief zijn."

Meer uit Buitenland

Bomaanslag verijdeld tijdens concert Lady Gaga in Rio

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De ruim 2 miljoen bezoekers van het concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro zijn zaterdagavond ontsnapt aan een bomaanslag. De aangehouden verdachten zouden bezoekers, onder wie minderjarigen, hebben geronseld om "gecoördineerde aanvallen met geïmproviseerde explosieven en molotovcocktails" uit te voeren.

27 minuten geleden
Netanyahu belooft vergelding raketaanval Houthi's op vliegveld

TEL AVIV (ANP/AFP) - Premier van Israël Benjamin Netanyahu heeft gezegd de raketaanval op een Israëlisch vliegveld te zullen vergelden. De Jemenitische Houthi's hebben de beschieting opgeëist. Zeker een raket trof zondag de luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv en richtte daar schade aan. Volgens Israëlische hulpdiensten raakten acht mensen gewond.

50 minuten geleden
Poetin zegt veel na te denken over zijn opvolging

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij veel nadenkt over zijn opvolging. Hij stelt in een film over zijn kwart eeuw aan de macht dat de Russen daarover moeten beslissen.

3 uur geleden
Zelensky in Praag om te praten over levering munitie aan Oekraïne

PRAAG (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn vrouw Olena zijn in Praag aangekomen voor een tweedaags bezoek. Ze werden ontvangen door de Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken Jan Lipavsky. Belangrijkste gespreksonderwerp is een initiatief om Oekraïne verder te voorzien van munitie voor artillerie.

4 uur geleden
Spanje: nog enkele dagen nodig om oorzaak stroomstoring te vinden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering denkt nog enkele dagen nodig te hebben om de oorzaak van de grote stroomstoring in Spanje en Portugal van afgelopen week te achterhalen. "We houden nog altijd rekening met alle mogelijke scenario's, waaronder ook een cyberaanval", aldus de Spaanse milieuminister Sara Aagesen tegen de krant El País.

4 uur geleden
Houthi's claimen raketaanval Ben-Gurion en waarschuwen luchtvaart

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval bij de Israëlische luchthaven Ben-Gurion. Een woordvoerder van de groep zei op televisie dat de beschieting laat zien dat het vliegveld "niet meer veilig is" voor vliegverkeer.

6 uur geleden
Israël dreigt met vergelding na raketaanval bij grote luchthaven

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Israël heeft vergeldingsmaatregelen in het vooruitzicht gesteld na een raketaanval bij de grote luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv. "Als iemand ons kwaad doet, slaan we zeven keer zo hard terug", reageerde minister van Defensie Israel Katz.

7 uur geleden