'EU betaalt ruim 15 euro voor doses coronavaccin van Pfizer'
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie betaalt 15,50 euro voor iedere dosis van het coronavaccin van Pfizer en BioNTech. Dat bericht persbureau Reuters, dat inzage heeft gehad in een intern document van de EU. Op dat document staat de datum 18 november.
Uit dit lek blijkt volgens Reuters dat 15,50 euro de afgesproken prijs is voor voor 300 miljoen dosis van het vaccin. De prijs is vertrouwelijk omdat het uitlekken ervan de onderhandelingspositie van de farmaceut kan schaden in overleg met andere partijen.
De EU betaalt omgerekend 18,88 dollar per dosis en is daarmee iets voordeliger uit dan de Verenigde Staten. Die zouden 19,50 dollar per dosis afrekenen voor de eerste 100 miljoen vaccins.
De Belgische Staatssecretaris voor Begroting Eva De Bleeker plaatste vorige week de prijzen online die voor vaccins worden betaald. Daar stond in dat België 12 euro moet afrekenen per dosis van het Pfizer-vaccin. De farmaceut reageerde daar ontstemd op.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Rhode Island heeft de regering van president Donald Trump opdracht gegeven om maandag met een plan te komen waarin staat hoe zij op die dag de voedselhulp aan arme Amerikanen zal uitkeren. Eventueel mogen de betalingen deels tot woensdag duren. De rechter erkende in zijn vonnis dat het uitblijven van tijdige voedselhulpbetalingen "onomkeerbare schade" veroorzaakt.
3 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP) - Tienduizenden Serviërs hebben de dodelijke instorting van het dak van een treinstation in Novi Sad herdacht, precies een jaar geleden. Bij het incident kwamen zestien mensen om het leven. De tragedie werd een symbool voor de diepgewortelde corruptie in het Balkanland en leidde na massaprotesten uiteindelijk tot de val van de regering.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij het ministerie van Defensie heeft gevraagd zich voor te bereiden op mogelijke militaire actie in Nigeria als de regering van het Afrikaanse land "de moord op christenen blijft toestaan". De Amerikaanse regering zet ook onmiddellijk alle hulp en bijstand aan Nigeria stop, aldus Trump in een bericht op Truth Social.
8 uur geledenBOLZANO (ANP/DPA) - Twee Duitse bergbeklimmers die vermist waren na een lawine in Zuid-Tirol zijn dood verklaard, melden Italiaanse functionarissen. Dat brengt het dodental door de lawine op vijf. Eerder zaterdag werd bekend dat drie andere Duitse bergbeklimmers waren omgekomen.
8 uur geledenBOLZANO (ANP/DPA) - Drie Duitse bergbeklimmers zijn omgekomen bij een lawine in Zuid-Tirol. Volgens de Italiaanse reddingsdienst werd hun groep zondagmiddag tijdens een klim in de Ortler-Alpen door een lawine gegrepen. Twee andere bergbeklimmers, eveneens Duits, zijn nog vermist. De zoektocht naar de twee werd zondagavond gestaakt vanwege de duisternis en wordt naar verwachting maandag hervat.
8 uur geledenRENNES (ANP/AFP) - De Franse acteur Tchéky Karyo, bekend van onder meer de films Bad Boys en The Patriot, is overleden. Hij stierf vrijdag op 72-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
10 uur geledenCAÏRO/GIZEH (ANP/AFP/DPA/BELGA) - Met een grote ceremonie heeft Egypte eindelijk het Grote Egyptische Museum (GEM) bij Caïro volledig geopend. President Abdel Fattah al-Sisi sprak van een "nieuw hoofdstuk in de geschiedenis". Het museum over de Egyptische oudheid stond eerder in het hart van Caïro.
11 uur geleden