'EU betaalt ruim 15 euro voor doses coronavaccin van Pfizer'
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie betaalt 15,50 euro voor iedere dosis van het coronavaccin van Pfizer en BioNTech. Dat bericht persbureau Reuters, dat inzage heeft gehad in een intern document van de EU. Op dat document staat de datum 18 november.
Uit dit lek blijkt volgens Reuters dat 15,50 euro de afgesproken prijs is voor voor 300 miljoen dosis van het vaccin. De prijs is vertrouwelijk omdat het uitlekken ervan de onderhandelingspositie van de farmaceut kan schaden in overleg met andere partijen.
De EU betaalt omgerekend 18,88 dollar per dosis en is daarmee iets voordeliger uit dan de Verenigde Staten. Die zouden 19,50 dollar per dosis afrekenen voor de eerste 100 miljoen vaccins.
De Belgische Staatssecretaris voor Begroting Eva De Bleeker plaatste vorige week de prijzen online die voor vaccins worden betaald. Daar stond in dat België 12 euro moet afrekenen per dosis van het Pfizer-vaccin. De farmaceut reageerde daar ontstemd op.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
1 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
2 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
4 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
5 uur geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
5 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
6 uur geleden