Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ettelijke duizenden demonstreren voor en tegen Duits coronabeleid

Ettelijke duizenden demonstreren voor en tegen Duits coronabeleid

BERLIJN (ANP/DPA) - In vele Duitse steden hebben ettelijke duizenden mensen zaterdag gedemonstreerd tegen het coronabeleid van de regering. De grootste manifestatie vond plaats in Hamburg, waar volgens de politie circa 16.000 mensen de straat opgingen. Ook in onder meer Maagdenburg, Freiburg, Ansbach, Regensburg en Schwerin werd geprotesteerd.

In Hamburg was de opkomst veel groter dan de 11.000 demonstranten die aanvankelijk werden verwacht. Zij marcheerden achter een groot spandoek met het opschrift "Genoeg! Handen af van onze kinderen".

Oproepen een mondkapje te dragen en afstand te bewaren, werden bij tal van demonstraties niet gehonoreerd. Wel bleven de demonstraties verschoond van rellen, die voorbije weken regelmatig de demonstraties kenmerkten.

In de stad Minden, tussen Osnabrück en Hannover, gingen echter ook ongeveer 2500 mensen de straat op om tegen deze "dwarsdenkers" te demonstreren. Zij uitten hun ongenoegen over de corona-ontkenners, antivaxers en rechtsradicalen. "Ja tegen vrijheid van meningsuiting en saamhorigheid - resoluut nee tegen haat, bedreigingen en geweld", stond op een poster. Ook in Erfurt waren duizend demonstranten op de been om hun steun aan de coronamaatregelen te onderstrepen.

Meer uit Buitenland

Britse minister dankt Nederland na repatriatie passagiers Hondius

LONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.

5 minuten geleden
Trump noemt Iraans vredesvoorstel volkomen onacceptabel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.

1 uur geleden
Iraans voorstel aan VS eist einde oorlog en opheffing sancties

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.

1 uur geleden
Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

5 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

9 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

11 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

11 uur geleden