Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ettelijke duizenden demonstreren voor en tegen Duits coronabeleid

Ettelijke duizenden demonstreren voor en tegen Duits coronabeleid

BERLIJN (ANP/DPA) - In vele Duitse steden hebben ettelijke duizenden mensen zaterdag gedemonstreerd tegen het coronabeleid van de regering. De grootste manifestatie vond plaats in Hamburg, waar volgens de politie circa 16.000 mensen de straat opgingen. Ook in onder meer Maagdenburg, Freiburg, Ansbach, Regensburg en Schwerin werd geprotesteerd.

In Hamburg was de opkomst veel groter dan de 11.000 demonstranten die aanvankelijk werden verwacht. Zij marcheerden achter een groot spandoek met het opschrift "Genoeg! Handen af van onze kinderen".

Oproepen een mondkapje te dragen en afstand te bewaren, werden bij tal van demonstraties niet gehonoreerd. Wel bleven de demonstraties verschoond van rellen, die voorbije weken regelmatig de demonstraties kenmerkten.

In de stad Minden, tussen Osnabrück en Hannover, gingen echter ook ongeveer 2500 mensen de straat op om tegen deze "dwarsdenkers" te demonstreren. Zij uitten hun ongenoegen over de corona-ontkenners, antivaxers en rechtsradicalen. "Ja tegen vrijheid van meningsuiting en saamhorigheid - resoluut nee tegen haat, bedreigingen en geweld", stond op een poster. Ook in Erfurt waren duizend demonstranten op de been om hun steun aan de coronamaatregelen te onderstrepen.

Meer uit Buitenland

Axios: Trumps Vredesraad presenteert miljardenplan voor Gaza

WASHINGTON (ANP) - Trumps Vredesraad presenteert woensdag tijdens een bijeenkomst van de lidstaten een plan voor de wederopbouw van Gaza. Voor de plannen is 2,45 miljard dollar (2,15 miljard euro) nodig, meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios, die het plan heeft ingezien.

1 uur geleden
ICC veroordeelt ex-rebellenleider Centraal-Afrikaanse Republiek

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een voormalige rebellenleider van de Centraal-Afrikaanse Republiek veroordeeld voor marteling en onrechtmatige gevangenneming. Mahamat Saïd Abdel Kani, kortweg Saïd, werd schuldig bevonden op vier van de zeven behandelde gevallen. Een straf wordt later bekendgemaakt.

2 uur geleden
Rutte: Midden-Oosten moet niet zorg van VS, maar van Europa zijn

DES MOINES (ANP) - Het zou niet aan de Verenigde Staten maar aan Europa moeten zijn om het Midden-Oosten veilig te houden, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Zodra Europa zich heeft herbewapend, zullen "Europeanen zich over hun eigen achtertuin ontfermen", zei Rutte na een lezing in het Amerikaanse Des Moines.

2 uur geleden
Brussel wil opnieuw bevroren geld vrijgeven aan Hongarije

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil 4,2 miljard euro aan Hongarije vrijgeven uit het EU-cohesiefonds, dat is bedoeld om regionaal achterstandsbeleid weg te werken. Dat geld had de Commissie in 2022 als straf aan Hongarije bevroren. Volgens voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft Hongarije forse voortgang geboekt om de "rechtsstaat te beschermen en de financiële belangen van de Unie te beschermen".

3 uur geleden
Trump en Venezolaanse Rodríguez ontmoeten elkaar voor het eerst

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse leider Delcy Rodríguez hebben elkaar voor het eerst persoonlijk ontmoet. Dat zegt de interim-president na de ontmoeting in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, waar tal van wereldleiders deze week bijeen zijn.

4 uur geleden
Republikeinse senator wil onderzoek naar zakenleven familie Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.

12 uur geleden
Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

15 uur geleden