Eto'o nieuwe voorzitter voetbalbond Kameroen
YAOUNDÉ (ANP) - Samuel Eto'o is gekozen tot nieuwe voorzitter van de voetbalbond van Kameroen. De 40-jarige Eto'o, die voor onder meer FC Barcelona, Internazionale en Chelsea speelde, kreeg in de verkiezing de voorkeur boven Seidou Mbombo Njoya (43-31).
Eto'o beloofde een einde te maken aan de problemen bij de nationale bond. De voormalige topspits, vier keer gekozen tot beste voetballer van Afrika en met 56 doelpunten topscorer aller tijden van Kameroen, stelde zich vorige maand kandidaat. Eto'o zei toen een einde te willen maken aan het "bedrog" bij de bond. "Het wordt tijd het voetbal weer op te bouwen."
Eto'o steunde Njoya toen die in 2018 werd gekozen tot voorzitter van de voetbalbond van Kameroen. Het internationaal sporttribunaal CAS verklaarde de uitslag van die verkiezing begin dit jaar echter ongeldig. Daarom moesten nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. Tot die tijd mocht Njoya wel blijven zitten. De Kameroener wilde dit jaar ook meedoen aan de bestuursverkiezing van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Het CAS verhinderde dat eveneens.
Kameroen organiseert begin volgend jaar het toernooi om de Afrika Cup, waar 24 landen aan meedoen.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
5 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
20 uur geleden