Eto'o nieuwe voorzitter voetbalbond Kameroen
YAOUNDÉ (ANP) - Samuel Eto'o is gekozen tot nieuwe voorzitter van de voetbalbond van Kameroen. De 40-jarige Eto'o, die voor onder meer FC Barcelona, Internazionale en Chelsea speelde, kreeg in de verkiezing de voorkeur boven Seidou Mbombo Njoya (43-31).
Eto'o beloofde een einde te maken aan de problemen bij de nationale bond. De voormalige topspits, vier keer gekozen tot beste voetballer van Afrika en met 56 doelpunten topscorer aller tijden van Kameroen, stelde zich vorige maand kandidaat. Eto'o zei toen een einde te willen maken aan het "bedrog" bij de bond. "Het wordt tijd het voetbal weer op te bouwen."
Eto'o steunde Njoya toen die in 2018 werd gekozen tot voorzitter van de voetbalbond van Kameroen. Het internationaal sporttribunaal CAS verklaarde de uitslag van die verkiezing begin dit jaar echter ongeldig. Daarom moesten nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. Tot die tijd mocht Njoya wel blijven zitten. De Kameroener wilde dit jaar ook meedoen aan de bestuursverkiezing van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Het CAS verhinderde dat eveneens.
Kameroen organiseert begin volgend jaar het toernooi om de Afrika Cup, waar 24 landen aan meedoen.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
8 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
9 uur geleden