Eto'o nieuwe voorzitter voetbalbond Kameroen
YAOUNDÉ (ANP) - Samuel Eto'o is gekozen tot nieuwe voorzitter van de voetbalbond van Kameroen. De 40-jarige Eto'o, die voor onder meer FC Barcelona, Internazionale en Chelsea speelde, kreeg in de verkiezing de voorkeur boven Seidou Mbombo Njoya (43-31).
Eto'o beloofde een einde te maken aan de problemen bij de nationale bond. De voormalige topspits, vier keer gekozen tot beste voetballer van Afrika en met 56 doelpunten topscorer aller tijden van Kameroen, stelde zich vorige maand kandidaat. Eto'o zei toen een einde te willen maken aan het "bedrog" bij de bond. "Het wordt tijd het voetbal weer op te bouwen."
Eto'o steunde Njoya toen die in 2018 werd gekozen tot voorzitter van de voetbalbond van Kameroen. Het internationaal sporttribunaal CAS verklaarde de uitslag van die verkiezing begin dit jaar echter ongeldig. Daarom moesten nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. Tot die tijd mocht Njoya wel blijven zitten. De Kameroener wilde dit jaar ook meedoen aan de bestuursverkiezing van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Het CAS verhinderde dat eveneens.
Kameroen organiseert begin volgend jaar het toernooi om de Afrika Cup, waar 24 landen aan meedoen.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
8 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
21 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
22 uur geleden