Eto'o nieuwe voorzitter voetbalbond Kameroen
YAOUNDÉ (ANP) - Samuel Eto'o is gekozen tot nieuwe voorzitter van de voetbalbond van Kameroen. De 40-jarige Eto'o, die voor onder meer FC Barcelona, Internazionale en Chelsea speelde, kreeg in de verkiezing de voorkeur boven Seidou Mbombo Njoya (43-31).
Eto'o beloofde een einde te maken aan de problemen bij de nationale bond. De voormalige topspits, vier keer gekozen tot beste voetballer van Afrika en met 56 doelpunten topscorer aller tijden van Kameroen, stelde zich vorige maand kandidaat. Eto'o zei toen een einde te willen maken aan het "bedrog" bij de bond. "Het wordt tijd het voetbal weer op te bouwen."
Eto'o steunde Njoya toen die in 2018 werd gekozen tot voorzitter van de voetbalbond van Kameroen. Het internationaal sporttribunaal CAS verklaarde de uitslag van die verkiezing begin dit jaar echter ongeldig. Daarom moesten nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. Tot die tijd mocht Njoya wel blijven zitten. De Kameroener wilde dit jaar ook meedoen aan de bestuursverkiezing van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Het CAS verhinderde dat eveneens.
Kameroen organiseert begin volgend jaar het toernooi om de Afrika Cup, waar 24 landen aan meedoen.
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
54 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
4 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
11 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
11 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
11 uur geleden