Ethiopisch hardlooptalent Hadis overleden op 22-jarige leeftijd
MEKLLE (ANP) - Het Ethiopische hardlooptalent Abadi Hadis is op 22-jarige leeftijd overleden. De mondiale bond World Athletics maakte melding van het overlijden, maar gaf geen doodsoorzaak. Volgens de Spaanse sportkrant AS had hij al langere tijd gezondheidsproblemen en is hij gestorven in een ziekenhuis.
Hadis was er op de Olympische Spelen van 2016 in Rio al bij en werd vijftiende op de 10.000 meter. Het jaar daarop pakte hij al brons op het WK veldlopen. Afgelopen zomer was hij nog actief op de WK in Doha, maar werd daar uitgeschakeld in de series van de 5000 meter.
Toch gold Hadis als een groot talent, want hij is een van de vijf atleten die het is gelukt de 5000 meter onder de 13 minuten, de 10.000 meter onder de 27 minuten en de halve marathon onder de 59 minuten te lopen. Zijn persoonlijk record op de 10.000 meter van 26.56,46 liep hij vorig jaar juli in Hengelo.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
19 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
20 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
23 uur geleden