Ethiopisch hardlooptalent Hadis overleden op 22-jarige leeftijd
MEKLLE (ANP) - Het Ethiopische hardlooptalent Abadi Hadis is op 22-jarige leeftijd overleden. De mondiale bond World Athletics maakte melding van het overlijden, maar gaf geen doodsoorzaak. Volgens de Spaanse sportkrant AS had hij al langere tijd gezondheidsproblemen en is hij gestorven in een ziekenhuis.
Hadis was er op de Olympische Spelen van 2016 in Rio al bij en werd vijftiende op de 10.000 meter. Het jaar daarop pakte hij al brons op het WK veldlopen. Afgelopen zomer was hij nog actief op de WK in Doha, maar werd daar uitgeschakeld in de series van de 5000 meter.
Toch gold Hadis als een groot talent, want hij is een van de vijf atleten die het is gelukt de 5000 meter onder de 13 minuten, de 10.000 meter onder de 27 minuten en de halve marathon onder de 59 minuten te lopen. Zijn persoonlijk record op de 10.000 meter van 26.56,46 liep hij vorig jaar juli in Hengelo.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
18 minuten geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
4 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
5 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
7 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
7 uur geleden