Ethiopisch hardlooptalent Hadis overleden op 22-jarige leeftijd
MEKLLE (ANP) - Het Ethiopische hardlooptalent Abadi Hadis is op 22-jarige leeftijd overleden. De mondiale bond World Athletics maakte melding van het overlijden, maar gaf geen doodsoorzaak. Volgens de Spaanse sportkrant AS had hij al langere tijd gezondheidsproblemen en is hij gestorven in een ziekenhuis.
Hadis was er op de Olympische Spelen van 2016 in Rio al bij en werd vijftiende op de 10.000 meter. Het jaar daarop pakte hij al brons op het WK veldlopen. Afgelopen zomer was hij nog actief op de WK in Doha, maar werd daar uitgeschakeld in de series van de 5000 meter.
Toch gold Hadis als een groot talent, want hij is een van de vijf atleten die het is gelukt de 5000 meter onder de 13 minuten, de 10.000 meter onder de 27 minuten en de halve marathon onder de 59 minuten te lopen. Zijn persoonlijk record op de 10.000 meter van 26.56,46 liep hij vorig jaar juli in Hengelo.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden