
Eten met stadsgenoten op Witte Donderdag in de Grote Kerk
GOES - Donderdagavond 14 april verandert de Grote Kerk in de ‘grootste huiskamer van Goes’. Met zowel het einde van alle coronamaatregelen als Pasen in zicht, is een ieder uit regio Goes van harte uitgenodigd stadsgenoten te ontmoeten rondom een maaltijd. De maaltijd begint om 18:00 (inloop vanaf 17:45) en duurt tot ongeveer 19:00.
De kerk bevindt zich in het centrum aan de Singelstraat 21, op 3 minuten loopafstand van het parkeerterrein Koepoort. Witte Donderdag vormt een opmaat naar het Paasfeest: op deze dag at Jezus een maaltijd samen met Zijn leerlingen, voordat hij werd gearresteerd en veroordeeld te sterven. Daarom wordt er in verbondenheid met elkaar een eenvoudige maaltijd gegeten, bestaande uit een soep- en broodbuffet. Deelname aan deze maaltijd is tevens een vorm van solidair zijn met Oekraïne-vluchtelingen. Deelname aan de maaltijd is kosteloos; na afloop krijgen hen die dat willen de kans om iets te doneren (deze opbrengst gaat volledig naar Giro 555). Vluchtelingen die zijn opgevangen in Goes worden persoonlijk uitgenodigd om deze maaltijd bij te wonen. Deze maaltijd wordt georganiseerd door St. GoedNieuwsGoes (hierin werken diverse Goese kerken samen aan missionaire projecten zoals de Lichtjestoer en GoesViertKerst). Een ieder is welkom, of men nu weleens een kerkdienst bijwoont óf dit nog nooit heeft gedaan.
Na afloop van de maaltijd kan de bezoeker ervoor kiezen een kerkelijke viering van Witte Donderdag mee te maken; hierbij is sprake van een stemming van soberheid en stilte. Aan de overkant start in de H. Magdalenakerk (RK) een eucharistieviering om 19:00. In de Grote of Maria Magdalenakerk (PKN) begint de dienst waarin het Heilig avondmaal wordt gevierd om 19.30 uur (in de wachttijd tussen de maaltijd en deze viering wordt koffie/thee geserveerd). Komt u, kom jij ook mee eten? Uiteraard zijn ook familie en bekenden van harte welkom. Aanmelden kan via www.GoesViertPasen.nl (hierop treft men tevens informatie over Paaszondag, waarop er in de ochtend een Paasjubel zal plaatsvinden op de Grote Markt en in de avond een optreden van de band RYSE).
Meer uit Beveland
Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
2 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
4 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
17 uur geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
19 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
20 uur geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
21 uur geledenBORSELE - Hoe moet het landschap tussen uw dorp en het Sloegebied eruitzien in de toekomst? Die vraag staat centraal in het participatietraject voor de Sloerandzone, waar inwoners van de gemeente Borsele nog tot 14 juli over mee kunnen denken via het platform www.praatmee.borsele.nl.
22 uur geleden