Etappewinnaar Groves blij met 'superagressieve' ploeg in Vuelta
TARRAGONA (ANP) - Etappewinnaar Kaden Groves was blij dat zijn ploeg Alpecin-Deceuninck werd beloond voor het harde werk tijdens de vierde etappe van de Ronde van Spanje. "We zaten er altijd als we er moesten zitten en dat betaalt zich uit met de zege", zei de 24-jarige Australische sprinter.
Alpecin-Deceuninck en de Nederlandse formatie DSM-Firmenich zorgden ervoor dat de vlucht van de dag altijd binnen schootsafstand bleef. "Wij en DSM waren de enige ploegen die controleerden", wist Groves. "We gebruikten twee renners om de vlucht onder controle te houden. Dat vroeg veel energie, maar mijn ploeg was fantastisch. Superagressief."
De laatste 4 kilometer werden ontsierd door twee valpartijen, waaronder eentje op 400 meter van de streep. Groves wist de val te ontwijken en achterhaalde vervolgens Sebastian Molano in de laatste meters. "De laatste bocht werd heel spannend. Ik denk dat Marijn van den Berg en mijn ploegmaat Robbe Ghys te ruim gingen en crashten. Het gat dat Molano sloeg op mij was groot. Hij ging vol gas vanaf de voet, maar gelukkig was ik geduldig en sterk genoeg om nog het gat dicht te rijden."
Voor Groves is het de derde zege in een grote ronde. Hij won vorig jaar eveneens een etappe in de Ronde van Spanje en eerder dit jaar een rit in de Ronde van Italië. "Het is nog best vroeg in de Vuelta. Hopelijk is dit niet de laatste", aldus Groves.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier zou het geweldig vinden als Duitsland de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in 2040 of 2044 zou houden. Maar hij is geen voorstander van een poging de Zomerspelen in 2036 al naar zijn land te halen omdat het dan honderd jaar geleden is dat de Spelen in Berlijn waren.
30 minuten geledenBORMIO (ANP/AFP) - De Rus Nikita Filippov heeft de neutrale atleten donderdag de eerste medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Hij behaalde op het debuterende onderdeel toerskiën, in het Engels ski mountaineering, zilver op de sprint. De Spanjaard Oriol Cardona Coll won in het Italiaanse Bormio de tweede gouden medaille ooit voor het land op de Winterspelen en de eerste sinds 1972.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.
1 uur geledenFUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.
4 uur geledenROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
5 uur geleden