Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Etappewinnaar Groves blij met 'superagressieve' ploeg in Vuelta

Etappewinnaar Groves blij met 'superagressieve' ploeg in Vuelta

TARRAGONA (ANP) - Etappewinnaar Kaden Groves was blij dat zijn ploeg Alpecin-Deceuninck werd beloond voor het harde werk tijdens de vierde etappe van de Ronde van Spanje. "We zaten er altijd als we er moesten zitten en dat betaalt zich uit met de zege", zei de 24-jarige Australische sprinter.

Alpecin-Deceuninck en de Nederlandse formatie DSM-Firmenich zorgden ervoor dat de vlucht van de dag altijd binnen schootsafstand bleef. "Wij en DSM waren de enige ploegen die controleerden", wist Groves. "We gebruikten twee renners om de vlucht onder controle te houden. Dat vroeg veel energie, maar mijn ploeg was fantastisch. Superagressief."

De laatste 4 kilometer werden ontsierd door twee valpartijen, waaronder eentje op 400 meter van de streep. Groves wist de val te ontwijken en achterhaalde vervolgens Sebastian Molano in de laatste meters. "De laatste bocht werd heel spannend. Ik denk dat Marijn van den Berg en mijn ploegmaat Robbe Ghys te ruim gingen en crashten. Het gat dat Molano sloeg op mij was groot. Hij ging vol gas vanaf de voet, maar gelukkig was ik geduldig en sterk genoeg om nog het gat dicht te rijden."

Voor Groves is het de derde zege in een grote ronde. Hij won vorig jaar eveneens een etappe in de Ronde van Spanje en eerder dit jaar een rit in de Ronde van Italiƫ. "Het is nog best vroeg in de Vuelta. Hopelijk is dit niet de laatste", aldus Groves.

Meer uit Sport

Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

21 minuten geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

1 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Cataloniƫ rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

2 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

2 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

3 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

4 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

7 uur geleden