Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Etappewinnaar Groves blij met 'superagressieve' ploeg in Vuelta

Etappewinnaar Groves blij met 'superagressieve' ploeg in Vuelta

TARRAGONA (ANP) - Etappewinnaar Kaden Groves was blij dat zijn ploeg Alpecin-Deceuninck werd beloond voor het harde werk tijdens de vierde etappe van de Ronde van Spanje. "We zaten er altijd als we er moesten zitten en dat betaalt zich uit met de zege", zei de 24-jarige Australische sprinter.

Alpecin-Deceuninck en de Nederlandse formatie DSM-Firmenich zorgden ervoor dat de vlucht van de dag altijd binnen schootsafstand bleef. "Wij en DSM waren de enige ploegen die controleerden", wist Groves. "We gebruikten twee renners om de vlucht onder controle te houden. Dat vroeg veel energie, maar mijn ploeg was fantastisch. Superagressief."

De laatste 4 kilometer werden ontsierd door twee valpartijen, waaronder eentje op 400 meter van de streep. Groves wist de val te ontwijken en achterhaalde vervolgens Sebastian Molano in de laatste meters. "De laatste bocht werd heel spannend. Ik denk dat Marijn van den Berg en mijn ploegmaat Robbe Ghys te ruim gingen en crashten. Het gat dat Molano sloeg op mij was groot. Hij ging vol gas vanaf de voet, maar gelukkig was ik geduldig en sterk genoeg om nog het gat dicht te rijden."

Voor Groves is het de derde zege in een grote ronde. Hij won vorig jaar eveneens een etappe in de Ronde van Spanje en eerder dit jaar een rit in de Ronde van Italië. "Het is nog best vroeg in de Vuelta. Hopelijk is dit niet de laatste", aldus Groves.

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

4 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

5 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

8 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

9 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

9 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

10 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

11 uur geleden