Etappewinnaar Evenepoel uit kritiek na botsing achter de finish
ARINSAL (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel had na zijn zege in de derde etappe van de Ronde van Spanje opnieuw kritiek op de organisatie. De nieuwe klassementsleider was meteen na de finish tegen een vrouw aangebotst. "Al voor de derde dag op rij gaat hier iets verkeerd qua veiligheid", baalde de Belgische titelverdediger van Soudal Quick-Step.
De renners hadden na de finish in het Andorrese skidorp Arinsal amper ruimte om uit te rijden, voordat een groep journalisten, verzorgers en andere betrokkenen de weg versperde. "Er was maar 50 meter na de finishlijn", zei Evenepoel tegen persbureau Belga. "Ik ben er wel klaar mee."
Eerder was Evenepoel niet te spreken geweest over de ploegentijdrit, die vanwege de invallende duisternis voor onveilige situaties zorgde op het gladde parcours in Barcelona. In de kletsnatte tweede etappe werd pas na kritiek van onder anderen Evenepoel iets gedaan aan de plek van de tijdwaarneming.
Ondanks de botsing kon Evenepoel na afloop wel genieten van zijn etappezege en de leiderstrui. "Hier ben ik superblij mee", zei hij. "Ik voelde me supergoed bergop. Op het einde deed ik een lange, maar hele sterke sprint. Ik voelde dat ik nog veel kracht in de benen had. Deze overwinning hier in Andorra, op grote hoogte, toont aan dat mijn voorbereiding goed is geweest en dat ik klaar ben voor de komende drie weken."
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
13 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden