Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estafettestaking metaalsector krijgt vervolg bij Damen en Fokker

Estafettestaking metaalsector krijgt vervolg bij Damen en Fokker

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in de metaalsector geven de estafettestaking vanaf woensdag een vervolg bij onder meer scheepsbouwer Damen en bij Fokker. Volgens de vakbonden is het de zevende week waarin werknemers het werk neerleggen in hun roep om betere arbeidsvoorwaarden. Voor het eerst leggen de medewerkers het werk neer voor 48 uur in plaats van 24 uur.

Naast de stakingen bij Fokker en Damen leggen ook werknemers van ThyssenKrupp, scheepsbouwer IHC en scheepswerf Kooiman Hoebee het werk neer. "Werknemers zijn boos. We gaan dan ook door en geven niet op totdat er een goede cao ligt", zegt FNV-bestuurder Cihan Lacin.

Werkgeversorganisatie FME roept al langer dat staken niet helpt. De werkgevers hebben in de laatste onderhandelingsronde in november vorig jaar naar eigen zeggen een cao-voorstel op tafel gelegd dat recht doet aan alle grieven en rekening houdt met de belangen van de medewerkers tijdens en na de coronacrisis.

Te weinig

Tot nu toe bieden de werkgevers een loonsverhoging van 2,25 procent over twee jaar. Vakbonden vinden dat te weinig. Onder de zogeheten metalektro-cao vallen zo'n 160.000 werknemers.

De estafettestakingen begonnen in januari in Zuid-Holland en Noord-Brabant bij onder andere ASML, DAF, Fokker, Thyssenkrupp en in Overijssel bij Scania. Daarna is ook gestaakt in Drenthe, Friesland, Zeeland, Utrecht en Friesland.

Meer uit Financieel

VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

15 minuten geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

15 minuten geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

16 minuten geleden
Minister: marine VS begeleidt nog geen schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.

35 minuten geleden
CPB waarschuwt voor fors hogere inflatie door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.

1 uur geleden
KLM vliegt langer niet naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.

3 uur geleden
IEA: Iran-oorlog zorgt voor grootste verstoring oliemarkt ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.

3 uur geleden