Esmay geeft muziekles op Tholen: ‘Binnen no-time stond heel m’n zaterdag vol’
Esmay (19) zingt al sinds haar 7e in de Ichtuskerk. Ze zingt in een gospelband en is daarnaast regelmatig in andere groepen te vinden als zangeres. Twee jaar geleden is zij gestart met het lesgeven aan kinderen tussen de 6 en de 14 jaar. Vanuit het huis van haar ouders verzorgt zij de voorbereiding van de lessen en regelt ze haar eigen planning.
“Ik ga aan huis. Ik heb adresjes in Tholen, Nieuw-Vossemeer, Oud-Vossemeer, Steenbergen en nu ook in Krabbendijke. Ik heb net mijn rijbewijs gehaald en kan dus ook zelf rijden.” Esmay vertelt vol passie hoe zij geniet van de kinderen en hun vooruitgang als muzikale talenten. Het is voor haar begonnen op de piano.
“Ik heb de piano mezelf aangeleerd. Er kwam ooit eens een jongetje naar mij toe die vroeg of ik hem piano kon leren spelen. Ik heb toen een methode besteld om te kijken of deze leuk zou zijn. Toen hij geweest was dacht ik: ‘Dit wil ik meer gaan doen.’ Ik maakte toen een klein beetje reclame en binnen no-time stond heel mijn zaterdag vol.” Esmay zit zelf ook niet stil en is zelf volop aan het ontwikkelen. Ze hoopt volgend jaar te starten met een musicalopleiding. Na deze opleiding zou Esmay dolgraag spelen in het theater. Dat is echt haar droom. Een voorkeur voor musicals heeft ze niet “Ik ben al blij als ik in een musical speel!”. Esmay draagt de muziek ook mee in haar geloof: “Ik kan het geloof ook voelen door de muziek heen!”
Meer uit Tholen
THOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
31 minuten geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
2 uur geledenTHOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.
8 uur geledenTHOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
1 dag geleden[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.
2 dagen geledenTHOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.
2 dagen geleden