Esmay geeft muziekles op Tholen: ‘Binnen no-time stond heel m’n zaterdag vol’
Esmay (19) zingt al sinds haar 7e in de Ichtuskerk. Ze zingt in een gospelband en is daarnaast regelmatig in andere groepen te vinden als zangeres. Twee jaar geleden is zij gestart met het lesgeven aan kinderen tussen de 6 en de 14 jaar. Vanuit het huis van haar ouders verzorgt zij de voorbereiding van de lessen en regelt ze haar eigen planning.
“Ik ga aan huis. Ik heb adresjes in Tholen, Nieuw-Vossemeer, Oud-Vossemeer, Steenbergen en nu ook in Krabbendijke. Ik heb net mijn rijbewijs gehaald en kan dus ook zelf rijden.” Esmay vertelt vol passie hoe zij geniet van de kinderen en hun vooruitgang als muzikale talenten. Het is voor haar begonnen op de piano.
“Ik heb de piano mezelf aangeleerd. Er kwam ooit eens een jongetje naar mij toe die vroeg of ik hem piano kon leren spelen. Ik heb toen een methode besteld om te kijken of deze leuk zou zijn. Toen hij geweest was dacht ik: ‘Dit wil ik meer gaan doen.’ Ik maakte toen een klein beetje reclame en binnen no-time stond heel mijn zaterdag vol.” Esmay zit zelf ook niet stil en is zelf volop aan het ontwikkelen. Ze hoopt volgend jaar te starten met een musicalopleiding. Na deze opleiding zou Esmay dolgraag spelen in het theater. Dat is echt haar droom. Een voorkeur voor musicals heeft ze niet “Ik ben al blij als ik in een musical speel!”. Esmay draagt de muziek ook mee in haar geloof: “Ik kan het geloof ook voelen door de muziek heen!”
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.
3 uur geledenSINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.
1 dag geledenTHOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
1 dag geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
2 dagen geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
3 dagen geleden