Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erwin en Shea-lynn van Hotel Brasserie Smits gaan ‘gewoon’ door met ondernemen

Erwin en Shea-lynn van Hotel Brasserie Smits gaan ‘gewoon’ door met ondernemen

WEMELDINGE - Keer op keer zien horeca-ondernemers zich geconfronteerd met nieuwe coronamaatregelen. Nu weer een zogenoemde ‘milde lockdown’, waarbij café en restaurants om 20.00 uur moeten sluiten. Houden de ondernemers de moed er nog in?

Hotel Brasserie Smits in Wemeldinge werd vorig jaar door Erwin van der Linden en zijn vrouw Shea-lynn overgenomen. Na een lastige anderhalf jaar beginnen er weer maatregelen terug te komen, maar dat belemmert de nieuwe ondernemers niet in hun werk. Ze gaan standvastig door. 

Het bedrijfsplan van het koppel was klaar en ze waren helemaal klaar om Smits over te nemen. ‘’En dan kun je twee weken voor je het bedrijf definitief overneemt je hele bedrijfsplan wel weggooien’’, zegt van der Linden. In april 2020 namen ze het bedrijf over, net nadat de eerste lockdown werd afgekondigd. Het was voor de nieuwe eigenaren niet lastig om te schakelen. ‘’Het was de bedoeling om het bedrijf gewoon draaiende te houden en in de tussentijd te verbouwen. In plaats daarvan zijn we gaan verbouwen en begonnen met het bezorgen en laten afhalen van maaltijden.’’ Het afhalen en bezorgen bleek niet rendabel, en het bedrijf deed een aanvraag voor een steunpakket. ‘’Net als andere horeca bedrijven wilden wij graag gebruik maken van de steunpakketten die door de overheid werden aangeboden.’’ Dat bleek echter een stuk lastiger dan verwacht. ‘’Doordat wij net nieuw ingeschreven stonden bij de Kamer van Koophandel konden we geen cijfers van vaste lasten en personeelskosten indienen, omdat de cijfers van het oude bedrijf niet voor ons golden.’ Het bedrijf moest ruim vijf maanden wachten op een steunpakket. ‘’In al die tijd hebben we heel veel steun en complimenten gehad van klanten en niet-klanten die ons wilden steunen. Dat heeft ons heel goed gedaan.’’

Meer uit Reimerswaal

Bestuurder gewond bij ongeluk Yerseke

YERSEKE - Maandagavond is een auto in een sloot terechtgekomen langs de Postweg in Yerseke. De bestuurder is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Wmo-uitgaven Kapelle naar hoogste niveau in jaren

KAPELLE - De gemeente Kapelle gaf in 2024 bijna 3,3 miljoen euro uit aan de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat is het hoogste bedrag sinds 2020, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

19 uur geleden
Één op de zeven Nederlanders slachtoffer van online criminaliteit

REIMERSWAAL - Online criminaliteit blijft groeien. In 2024 werden 2,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van oplichting of fraude. Dat betekent dat ongeveer één op de zeven inwoners hiermee te maken kreeg.

22 uur geleden
Van dweilen naar duurzaam oplossen

RIJSBERGEN - De herfst- en wintermaanden staan voor de deur - en daarmee groeit ook de kans op wateroverlast in kelders. Door klimaatverandering wisselen langere droge periodes zich steeds vaker af met hevige regenbuien. Het gevolg is een stijgend grondwaterpeil dat op veel plaatsen voor problemen zorgt.

1 dag geleden
Reimerswaal ruimt op in Yerseke tijdens World Cleanup Day

YERSEKE - Gemeente Reimerswaal doet op zaterdag 20 september mee aan World Cleanup Day. Vrijwilligers worden uitgenodigd om samen zwerfafval op te ruimen in en rond het centrum van Yerseke.

1 dag geleden
Start training Powervrouwen najaar 2025

GOES - Op dinsdag 16 september start SMWO (Stichting Maatschappelijk Werk & Welzijn Oosterschelderegio) opnieuw met de training Powervrouwen. Een training voor vrouwen (18+) die zichzelf willen (her)ontdekken. Bijvoorbeeld op het gebied van identiteit, financiële en sociale weerbaarheid, relaties, zingeving, gezondheid of tijdsbesteding. Kortom, een training voor vrouwen die weer zin in het leven willen krijgen of houden.

2 dagen geleden
Hansweert organiseert rommelroute

HANSWEERT - Evenementenstichting Answest op z'n best organiseert op zaterdag 13 september weer de Hansweertse Rommelroute. Dit tussen 9:30 en 15:00 uur. 

3 dagen geleden