
Ernstige verkeershinder in Zeeland; Vlaketunnel vanaf dinsdag dicht
VLAKE - De Vlaketunnel van de snelweg A58 bij Vlake gaat vanaf dinsdagavond (31 oktober) tot maandagmorgen 6 november dicht voor werkzaamheden. Deze week moet het verkeer omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.
De overlast is onvermijdelijk, want de tunnel is aan vernieuwing toe, aldus Eric Eussen, omgevingsmanager tunnels bij Rijkswaterstaat. De veiligheidssystemen moeten up-to-date blijven en omdat een deel van de systemen het einde van de levensduur heeft bereikt, werkte Rijkswaterstaat de afgelopen twee jaar aan de voorbereidingen voor het grootscheepse onderhoud dat dinsdagavond begint. De Vlaketunnel is van dinsdag 31 oktober 21.00 uur tot maandag 6 november 5.00 uur afgesloten.
Veiligheid en doorstromingDe Vlaketunnel heeft ongeveer vijftig ‘veiligheidskritische’ installaties, aldus Eussen. Dat zijn bijvoorbeeld camera’s, verkeerslussen om de snelheid te meten, slagbomen en de brandbestrijdingsinstallaties. Drie van deze installaties vervangt Rijkswaterstaat tijdens het aanstaande onderhoud. “Om de veiligheid en doorstroming in de tunnel te kunnen garanderen, vervangen we de camera’s, luidsprekers en intercoms in de tunnel’’, vertelt Eussen. ‘’Ook gaan we de tunnelbediening upgraden.’’ Omdat Rijkswaterstaat niet kan garanderen dat bij nachtelijke afsluitingen alle systemen de volgende ochtend weer werken, is gekozen voor een volledige afsluiting.
OponthoudRijkswaterstaat kiest volgens Eussen bewust voor de tunnelafsluiting tussen 31 oktober en 6 november. ‘’In het laatste en eerste kwartaal van het jaar is er minder verkeer op de weg. Een afsluiting als deze heeft dan nog steeds impact op de omgeving, maar minder dan wanneer we dit in de zomer zouden doen.’’ Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers om deze week thuis te werken of de trein of fiets te nemen. Tijdens de spits kan de vertraging namelijk zomaar oplopen tot wel anderhalf uur.”
Meer uit Beveland
GOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.
9 uur geledenBORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.
11 uur geledenBORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.
13 uur geledenGOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten. In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen.
1 dag geledenSINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.
1 dag geledenGOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.
1 dag geledenKORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.
1 dag geleden