Erik Roggeband: ‘Hoewel het intensiever is dan anders, vind ik het belangrijk dat mensen wel hun stem kunnen laten gelden’
SCHERPENISSE - Erik Roggeband is 27 jaar, en woont sinds een jaar in Scherpenisse. Daarvoor woonde hij in Tholen. Al sinds 2015 helpt hij tijdens verkiezingen op het stembureau. Dit jaar is hij voorzitter van het stembureau dat wordt ingericht op het gemeentehuis.
In het dagelijks leven werkt Erik bij de gemeente Tholen als Terugvorderingsconsulent en Financieel Consulent van de uitkeringsadministratie. Sinds 2015 helpt hij op het stembureau. “Eerst deed ik dit ‘s avonds als stemmenteller. Vervolgens heb ik een aantal keren de hele dag als stembureaulid meegewerkt en dit jaar ben ik voor het eerst voorzitter van één van de stembureaus”, zo vertelt de inwoner van Scherpenisse. Normaliter vindt hij het vooral leuk op op zo’n dag veel buurtgenoten te zien en een kort praatje te maken. “Er heerst altijd een gezellige en gemoedelijke sfeer op het stembureau is mijn ervaring”, legt hij uit. “Het is nu met de maatregelen wel anders”, voegt hij daaraan toe. “Mensen boven de zeventig jaar kunnen per brief stemmen en er zijn twee extra dagen voor mensen in de risicogroepen. Mijn verwachting is dat het dan minder druk zal zijn op 17 maart zelf.” Erik en alle andere stembureauleden zijn naar eigen zeggen goed geïnstrueerd wat betreft de coronaregels. “Wij werken zelf met mondkapjes, handschoenen en maken het stembureau steeds schoon. Hoewel het allemaal wat intensiever is dan anders, vind ik het belangrijk dat mensen wel hun stem kunnen laten gelden. Daar draag ik als voorzitter van het stembureau graag mijn steentje aan bij.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.
12 uur geledenHALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.
13 uur geledenTHOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.
17 uur geledenTHOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.
1 dag geledenTHOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.
1 dag geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.
2 dagen geledenTHOLEN - Soms zijn er na een concert eigenlijk geen woorden nodig. Dat gevoel overheerste afgelopen zaterdag 18 juli tijdens het Stadhuisconcert in Tholen. Celliste Monique Heidema en pianist André Telderman wisten met hun programma 'Lied zonder woorden' het publiek volledig mee te nemen.
2 dagen geleden