Erik bereidt maaltijden voor De Tafel van Vossemeer: 'Het is laagdrempelig'
OUD-VOSSEMEER - Erik Troost uit Tholen zorgt ervoor dat de gasten van de Tafel van Vosmeer steeds een lekker vers bereide maaltijd voorgeschoteld krijgen. Erik is in het dagelijks leven kok bij de Schutse in Sint-Annaland en weet dan ook als geen ander hoe lekker te koken voor een grote groep mensen.
“Ik ben bij dit initiatief betrokken geraakt doordat ik in de Hervormde Gemeente Oud Vossemeer het diaken ambt bekleed. Voor corona hebben wij dit ook al eens opgepakt samen met Protestantse Gemeente De Bron. Onze Dominee opperde om gezien de huidige energieprijzen en met een aantal dorpsbewoners die onder de armoede grens leven, weer wat op poten te zetten. En dan in de vorm van een gratis maaltijd. Dit initiatief is opgepakt door de kerken onder de noemer van Tafel van Vossemeer. Ik vind het echt een geweldig initiatief. Het is laagdrempelig, lekker samen eten en een praatje maken”, legt Erik uit. De maaltijden kookt Erik op de Schutse waarna ze gelijk naar Oud-Vossemeer worden gebracht. Hij heeft daar immers alle ruimte en de materialen om goed te kunnen koken. Bij de Schutse is Erik gewend met twee collega-koks en 6 assistenten te koken. Voor de Tafel van Vosmeer doet hij dat alleen. “Al zijn we natuurlijk met meerdere vrijwilligers. Samen met Laurien, Niels, Hetty, Wim en Dominee J.H. van Wijk organiseren wij deze avonden. “Ik hoop dat het verenigingsgebouw de volgende keer helemaal vol zit, dus wees alleen welkom”, aldus Erik.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.
16 uur geledenSCHERPENISSE- Bij een woning aan de Langeweg is zaterdagavond iemand gewond geraakt. Dit gebeurde na een val van de buitentrap bij de woning. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd in eerste instantie ook een Mobiel Medisch Team per auto opgeroepen. Deze kon later worden afgezegd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van de val is niet bekend gemaakt.
19 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Peter Metske die de spotlight mocht vangen.
19 uur geledenZEELAND - Ondernemers in Zeeland die zich willen beschermen tegen inkomensverlies door ziekte, kunnen binnenkort meer te weten komen over het Broodfonds. Op dinsdag 3 februari organiseert Broodfonds Zeeland een online informatiebijeenkomst voor geïnteresseerden.
1 dag geledenTHOLEN - De tekorten aan personeel in de zorg en techniek in Zeeland nemen de komende jaren verder toe. Dat blijkt uit een nieuwe analyse van UWV, waarin de cijfers van het vierde kwartaal van 2024 zijn gecombineerd met de arbeidsmarktprognose tot 2030 van het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA).
1 dag geledenGRÔÔT PESÔÔT - Vrijwilligers van carnavalsvereniging De Vlôôientrappers gaan dit weekend weer het carnavalskrantje huis-aan-huis bezorgen. Op sociale media deelt de vereniging alvast een foto van een pallet vol stapels kranten, die zaterdag worden verspreid.
2 dagen geledenTHOLEN - GroenLinks en de Partij van de Arbeid in Tholen doen dit jaar niet samen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. De samenwerking is uit elkaar gevallen na onenigheid over de kandidatenlijst. Acht jaar geleden was Tholen een van de eerste gemeenten in Zeeland waar beide partijen gezamenlijk op het stembiljet stonden.
3 dagen geleden