Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie vernoemt topscorerstrofee naar Van der Kuijlen

Eredivisie vernoemt topscorerstrofee naar Van der Kuijlen

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV heeft de topscorersprijs vernoemd naar de onlangs overleden Willy van der Kuijlen. De topscorer van de Eredivisie ontvangt met ingang van het huidige seizoen de Willy van der Kuijlen-trofee.

Van der Kuijlen, topscorer aller tijden van de Eredivisie met 311 doelpunten, overleed vorige maand op 74-jarige leeftijd. De clubicoon van PSV speelde achttien seizoenen voor de Eindhovense club. Hij werd drie keer landskampioen en won met de club in 1978 de UEFA Cup.

"Mister PSV was naast een geweldige voetballer ook altijd een echte heer. Een parel aan de kroon die Eredivisie heet. Brabants bescheiden. Onterecht op basis van zijn ongelooflijke kwaliteiten", aldus Jan de Jong, de directeur van de Eredivisie. "Dit is postuum een passend eerbetoon. Zijn naam blijft voor eeuwig verbonden aan de topscorer van de Eredivisie. Al was het maar dat het heel lang gaat duren voordat iemand zijn record uit de boeken gaat schieten. Als dat al ooit gaat gebeuren."

Skiete Willy

De trofee is een replica van het officiële Skiete Willy-standbeeld in Eindhoven. Het standbeeld is in 2004 door PSV onthuld aan de oostzijde van het Philips Stadion.

De familie van Van der Kuijlen is verheugd met het initiatief. "We zijn compleet overweldigd door alle mooie woorden en initiatieven die de afgelopen weken tot ons zijn gekomen. Ons pap leefde voor het voetbal, dat heeft 311 goals gebracht", zei dochter Wendy van der Kuijlen. "Zijn favoriete quote was niet voor niets: 'De mooiste kleur is die van gras'. Deze trofee is een kroon op zijn werk. Daar zijn we als familie enorm trots op."

De Griek Georgios Giakoumakis is de huidige topscorer van de Eredivisie. Met nog drie speelronden te gaan staat de spits van VVV-Venlo op 24 doelpunten. Steven Berghuis (Feyenoord) en Donyell Malen (PSV) volgen met zeven goals minder.

Meer uit Voetbal

Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

6 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

8 uur geleden
Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

20 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

20 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

23 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

23 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

1 dag geleden