Eredivisie vernoemt topscorerstrofee naar Van der Kuijlen
ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV heeft de topscorersprijs vernoemd naar de onlangs overleden Willy van der Kuijlen. De topscorer van de Eredivisie ontvangt met ingang van het huidige seizoen de Willy van der Kuijlen-trofee.
Van der Kuijlen, topscorer aller tijden van de Eredivisie met 311 doelpunten, overleed vorige maand op 74-jarige leeftijd. De clubicoon van PSV speelde achttien seizoenen voor de Eindhovense club. Hij werd drie keer landskampioen en won met de club in 1978 de UEFA Cup.
"Mister PSV was naast een geweldige voetballer ook altijd een echte heer. Een parel aan de kroon die Eredivisie heet. Brabants bescheiden. Onterecht op basis van zijn ongelooflijke kwaliteiten", aldus Jan de Jong, de directeur van de Eredivisie. "Dit is postuum een passend eerbetoon. Zijn naam blijft voor eeuwig verbonden aan de topscorer van de Eredivisie. Al was het maar dat het heel lang gaat duren voordat iemand zijn record uit de boeken gaat schieten. Als dat al ooit gaat gebeuren."
Skiete Willy
De trofee is een replica van het officiële Skiete Willy-standbeeld in Eindhoven. Het standbeeld is in 2004 door PSV onthuld aan de oostzijde van het Philips Stadion.
De familie van Van der Kuijlen is verheugd met het initiatief. "We zijn compleet overweldigd door alle mooie woorden en initiatieven die de afgelopen weken tot ons zijn gekomen. Ons pap leefde voor het voetbal, dat heeft 311 goals gebracht", zei dochter Wendy van der Kuijlen. "Zijn favoriete quote was niet voor niets: 'De mooiste kleur is die van gras'. Deze trofee is een kroon op zijn werk. Daar zijn we als familie enorm trots op."
De Griek Georgios Giakoumakis is de huidige topscorer van de Eredivisie. Met nog drie speelronden te gaan staat de spits van VVV-Venlo op 24 doelpunten. Steven Berghuis (Feyenoord) en Donyell Malen (PSV) volgen met zeven goals minder.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
13 uur geleden