Eredivisie CV hoopt volgende week wel op fans in stadions
ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV hoopt dat er volgend weekeinde tijdens de 32e speelronde van de hoogste voetbalklasse wel weer een beperkt aantal toeschouwers welkom is in de stadions van de negen thuisspelende teams. Dat laat de overkoepelende organisatie van de beste 18 clubs in het betaald voetbal vrijdag weten in een statement.
"In Nederland zijn er 400.000 sneltesten per dag beschikbaar", valt te lezen op de website van de Eredivisie CV. "Om die effectief te kunnen inzetten heb je evenementen nodig die het systeem uitproberen, testen en vervolmaken. Het betaald voetbal is daar uitermate geschikt voor. Dat heeft de afgelopen speelronde in de eredivisie aangetoond. Wij pleiten er dan ook voor om dat voort te zetten. Deze week lukt niet meer. Maar volgende week zou wel moeten lukken."
"De clubs komen nu net lekker op stoom en het zou zonde zijn als dat stilvalt", stelt de Eredivisie CV. "Niet alleen voor het voetbal, want als het daar goed werkt, kunnen mensen zo ook weer naar het theater, musea, festivals en nog veel meer moois. Daarmee is het voetbal opnieuw een deel van de oplossing. En als we dan toch met zijn allen 920 miljoen euro hebben uitgegeven aan sneltesten, laten we er dan vooral gebruik van maken. Juist nu, voordat iedereen gevaccineerd is. Anders is het weggegooid geld."
Teleurstelling
Het demissionaire kabinet bepaalde donderdag dat er voorlopig geen fans aanwezig zijn bij duels in de Eredivisie. Dat was ook een teleurstelling voor Ajax, dat zondag in eigen stadion kampioen kan worden tegen FC Emmen. "We vinden dit onbegrijpelijk", reageerde algemeen directeur Edwin van der Sar van Ajax. "Dit is niet uit te leggen aan fans. We willen dit seizoen mooi afsluiten en daar horen supporters bij. Helaas wordt ons geduld opnieuw op de proef gesteld."
Directeur Eric Gudde van de KNVB voelt mee met Ajax en de andere thuisspelende clubs komend weekeinde. "De enige uitleg die we vanuit Den Haag krijgen is dat het juridisch niet dichtgetimmerd is, terwijl we een paar weken geleden al zeiden: zorg nou dat het wettelijk geregeld is. Het is een grote domper voor Ajax, maar ook voor alle andere clubs en de voetbalbond."
In de 32e speelronde staat onder meer Feyenoord tegen Ajax op het programma.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
20 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
4 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
22 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geleden