Erdogan wil haast met censuurwet voor sociale media
ANKARA (ANP/RTR) - Turkije gaat wetgeving invoeren die de overheid de macht geeft om socialemediaplatforms te controleren en te sluiten. President Recep Tayyip Erdogan kondigde woensdag aan vaart achter de plannen te gaan zetten, nadat hij en zijn familie op sociale media waren beledigd.
Minister van Financiën en schoonzoon van Erdogan Berat Albayrak meldde dinsdag op Twitter de geboorte van zijn vierde kind. Zijn vrouw Esra werd daarop beledigd door enkele gebruikers van het platform, die daarom zijn gearresteerd.
Terwijl hij zich tot leden van zijn AK-partij richtte, zei Erdogan herhaaldelijk dat hij nieuwe regels wil invoeren om sociale media aan banden te leggen. Volgens Erdogan is er sprake van een toename in "immoreel gedrag", dat volgens hem het gevolg is van een gebrek aan regels.
Straffen
"Die platformen passen niet bij dit land. We willen ze sluiten, ze controleren door zo snel mogelijk een wetsvoorstel in te dienen in het parlement", aldus de president. Hij wil socialemediaplatforms verplichten om fiscaal en juridisch te zijn vertegenwoordigd in Turkije, zodat zij onder het bereik van de Turkse wet vallen. "Als de regelgeving er is, gaan we een toegangsverbod, juridische en fiscale straffen instellen."
De AK-partij heeft eerder een dergelijk voorstel gedaan in een wet omtrent economische maatregelen tegen de coronacrisis. Hoewel het voorstel werd ingetrokken, waarschuwde de oppositie al dat de voorstellen op de agenda van de AK-partij zouden blijven staan. Erdogan was vorige maand woest op Twitter toen het platform meer dan 7000 nep-accounts die regeringspropaganda verspreidden, verwijderde.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
7 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
8 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
11 uur geleden