Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan wil haast met censuurwet voor sociale media

Erdogan wil haast met censuurwet voor sociale media

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije gaat wetgeving invoeren die de overheid de macht geeft om socialemediaplatforms te controleren en te sluiten. President Recep Tayyip Erdogan kondigde woensdag aan vaart achter de plannen te gaan zetten, nadat hij en zijn familie op sociale media waren beledigd.

Minister van Financiën en schoonzoon van Erdogan Berat Albayrak meldde dinsdag op Twitter de geboorte van zijn vierde kind. Zijn vrouw Esra werd daarop beledigd door enkele gebruikers van het platform, die daarom zijn gearresteerd.

Terwijl hij zich tot leden van zijn AK-partij richtte, zei Erdogan herhaaldelijk dat hij nieuwe regels wil invoeren om sociale media aan banden te leggen. Volgens Erdogan is er sprake van een toename in "immoreel gedrag", dat volgens hem het gevolg is van een gebrek aan regels.

Straffen

"Die platformen passen niet bij dit land. We willen ze sluiten, ze controleren door zo snel mogelijk een wetsvoorstel in te dienen in het parlement", aldus de president. Hij wil socialemediaplatforms verplichten om fiscaal en juridisch te zijn vertegenwoordigd in Turkije, zodat zij onder het bereik van de Turkse wet vallen. "Als de regelgeving er is, gaan we een toegangsverbod, juridische en fiscale straffen instellen."

De AK-partij heeft eerder een dergelijk voorstel gedaan in een wet omtrent economische maatregelen tegen de coronacrisis. Hoewel het voorstel werd ingetrokken, waarschuwde de oppositie al dat de voorstellen op de agenda van de AK-partij zouden blijven staan. Erdogan was vorige maand woest op Twitter toen het platform meer dan 7000 nep-accounts die regeringspropaganda verspreidden, verwijderde.

Meer uit Buitenland

Israël weigert Canadese parlementsleden toegang tot Westoever

AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".

1 uur geleden
VS leggen inreisverbod op aan nog eens 7 landen en Palestijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.

4 uur geleden
Trump blijft stafchef steunen na spraakmakend artikel Vanity Fair

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".

5 uur geleden
Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

6 uur geleden
EU-toetreding Oekraïne stuit op veto Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.

6 uur geleden
Geen stemming Huis VS over verlenging zorgsubsidies

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.

7 uur geleden
VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

9 uur geleden