
Erdogan wil bij VN in New York met Syrische ambtgenoot spreken
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft voor zijn vertrek naar het hoofdkwartier van de VN in New York gezegd dat hij heeft gevraagd om een onderhoud met zijn Syrische ambtgenoot Assad. Hij wil de relaties tussen de buurlanden normaliseren. Turkije en Syrië verbraken de diplomatieke betrekkingen in 2011 aan het begin van de burgeroorlog in Syrië. Erdogan heeft rebellen die het regime van Bashar al Assad omver willen werpen ook met wapens gesteund en is altijd een verklaard tegenstander geweest van het bewind van Assad. Turkije heeft daardoor grote delen van het noorden van Syrië in handen.
Het Syrische regime heeft echter dankzij steun uit Rusland, Iran en de Libanese beweging Hezbollah de burgeroorlog overleefd. En Turkije is overspoeld door meer dan 3,2 miljoen Syrische vluchtelingen. Erdogan heeft recent Assad uitgenodigd naar Turkije te komen om in gesprek te gaan. Maar Damascus stelt dat er geen dialoog mogelijk is zolang Turkije Syrisch grondgebied bezet. Erdogan heeft nog geen reactie uit Syrië gehad op zijn uitnodigingen.
In New York begint de jaarlijkse top van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Erdogan voert naar verwachting maandag het woord. Hij zei dat de nadruk ligt op het stoppen van de gruwelen die Israël in de Gazastrook pleegt. Ook is hij bezorgd over de recente Israëlische aanvallen op Libanon, omdat die volgens hem een grotere oorlog in de regio kunnen ontketenen. Volgens Erdogan moeten de internationale gemeenschap en vooral de westerse landen serieuze maatregelen nemen "tegen de genocide in Gaza en tegen de agressieve Israëlische politiek".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense autoriteiten melden dat Rusland een van de grootste gecombineerde aanvallen met drones en raketten op Kyiv heeft uitgevoerd sinds het begin van de oorlog. Nieuwssite Kyiv Independent schrijft dat zeker vijftien burgers medische hulp nodig hadden.
7 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië zijn nog steeds tienduizenden mensen afgesneden van de buitenwereld na overstromingen in het zuidoosten. Die hebben het leven gekost aan vijf mensen en een enorme ravage aangericht.
59 minuten geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft vrijdag bevolen dat journalisten verplicht een officiële escorte moeten hebben in een groot deel van het Pentagon. Het is de nieuwste in een reeks beperkingen die de regering-Trump aan de pers heeft opgelegd.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Volgens de burgemeester van Kyiv is de stad zaterdagochtend geraakt door een Russische drone- en raketaanval. "Explosies in de hoofdstad. De luchtafweer is geactiveerd. De stad en de regio worden gezamenlijk aangevallen door de vijand", schreef hij op Telegram.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - De verdachte van de mesaanval op een perron van het centraal station van Hamburg moet zaterdag voor de rechter-commissaris verschijnen. Dat heeft een politiewoordvoerder gemeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben vrijdag de eerste stappen gezet om de sancties tegen Syrië op te heffen. Eerder had president Donald Trump aangekondigd dat zijn regering de sancties zou intrekken.
9 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben 79 mijnwerkers geëvacueerd die vastzaten in een Zuid-Afrikaanse goudmijn in de buurt van Johannesburg. Ruim honderd van hun collega's zitten nog steeds vast onder de grond, maakte de mijndirectie bekend.
11 uur geleden