Erdogan: Syrische troepen moeten zich terugtrekken
ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - Door Rusland gesteunde Syrische regeringstroepen moeten zich voor het eind van de maand terugtrekken achter een lijn van Turkse militaire observatieposten. Dat zei de Turkse president Erdogan woensdag bij een vergadering van zijn partij. De Turken bemannen in Idlib een twaalftal observatieposten.
De Turkse president waarschuwt dat als de Syrische troepen zijn bevel niet opvolgen Turkije hen zelf zal terugdrijven. "We sluiten onze ogen niet voor elke schending van deze overeenkomst" , aldus de president. Hij doelt op eerder gemaakte afspraken met zijn Russische ambtgenoot Poetin.
Erdogan is kwaad over de recente beschietingen van het Turkse leger in de Syrische regio Idlib waardoor acht Turkse militairen het leven verloren. Het Turkse leger kwam kort daarna met vergeldingsacties waardoor volgens Ankara tientallen Syrische regeringsmilitairen het leven lieten.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."
4 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.
4 uur geledenBERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
4 uur geleden