Erdogan: Syrische troepen moeten zich terugtrekken
ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - Door Rusland gesteunde Syrische regeringstroepen moeten zich voor het eind van de maand terugtrekken achter een lijn van Turkse militaire observatieposten. Dat zei de Turkse president Erdogan woensdag bij een vergadering van zijn partij. De Turken bemannen in Idlib een twaalftal observatieposten.
De Turkse president waarschuwt dat als de Syrische troepen zijn bevel niet opvolgen Turkije hen zelf zal terugdrijven. "We sluiten onze ogen niet voor elke schending van deze overeenkomst" , aldus de president. Hij doelt op eerder gemaakte afspraken met zijn Russische ambtgenoot Poetin.
Erdogan is kwaad over de recente beschietingen van het Turkse leger in de Syrische regio Idlib waardoor acht Turkse militairen het leven verloren. Het Turkse leger kwam kort daarna met vergeldingsacties waardoor volgens Ankara tientallen Syrische regeringsmilitairen het leven lieten.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.
1 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
5 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
9 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
9 uur geleden