Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan strijdlustig na aanhoudende protesten

Erdogan strijdlustig na aanhoudende protesten

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zich strijdlustig getoond na dagenlange massaprotesten tegen zijn regering. Hij sprak in het parlement over "provocaties" van de oppositie en zei dat zijn regering daar niet van onder de indruk is.

In Turkije ontstond grote onrust na de arrestatie van de populaire burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu. De autoriteiten verwijten hem corruptie en steun aan terrorisme. Oppositiepartij CHP spreekt over een coup en heeft Imamoglu aangewezen als presidentskandidaat.

Aan de aanhoudende protesten tegen de arrestatie van het oppositiekopstuk doen tienduizenden Turken mee. De autoriteiten reageren met protestverboden en arrestaties. Ze hebben melding gemaakt van meer dan 1400 aanhoudingen in enkele dagen tijd.

De CHP heeft medestanders opgeroepen zaterdag mee te doen aan een megabetoging en pogingen de onrust te beteugelen zinloos genoemd. "Onze aantallen zullen niet afnemen door de detenties en arrestaties, we zullen groeien en groeien en groeien", voorspelde CHP-voorman Özgür Özel.

Meer uit Buitenland

VN-verdrag voor bescherming oceanen kan in januari ingaan

RABAT (ANP/AFP) - Het historische VN-verdrag dat de oceanen moet beschermen, wordt naar verwachting in januari van kracht. Ten minste zestig landen moesten het verdrag ratificeren, de laatste stap van goedkeuring die nodig was. Inmiddels zijn ook Marokko en Sierra Leone toegetreden, waardoor dit aantal is gehaald.

49 minuten geleden
Polen zet opnieuw straaljagers in na aanval op Oekraïne

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.

3 uur geleden
Wereld moet zich niet laten intimideren door Israël, zegt VN-chef

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.

4 uur geleden
Verstoringen op Brussels Airport na cyberaanval

BRUSSEL (ANP/BELGA/DPA) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.

4 uur geleden
Ook Brazilië wil zich aansluiten bij genocidezaak tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.

14 uur geleden
Europese landen veroordelen schending luchtruim Estland

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.

15 uur geleden
Estland belegt zeldzaam NAVO-spoedoverleg om Russische jets

BRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.

16 uur geleden