Erdogan donderdag naar Rusland voor Syrië-overleg
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Erdogan gaat donderdag naar Rusland voor overleg met zijn Russische ambtgenoot Poetin. Ze gaan praten over de oplopende spanning in Syrië, waar vorige week tientallen Turkse militairen zijn omgekomen.
De situatie in Idlib, dat grenst aan Turkije, is de afgelopen dagen steeds verder geëscaleerd. Het gebied is het laatste bolwerk van rebellen die vechten tegen het regime van de Syrische leider Bashar al-Assad. Zijn regeringsleger probeert met militaire steun van Rusland de provincie te heroveren.
Turkije onderhoudt nauwe banden met Rusland, maar heeft andere belangen in Syrië. Ankara steunt rebellen in Idlib en is zelf ook betrokken geraakt bij de strijd. Meer dan 30 Turkse militairen kwamen vorige week om het leven bij een luchtaanval. Ankara voerde vervolgens aanvallen uit op doelen van het Syrische regime.
Het offensief in Idlib heeft ook geleid tot een enorme vluchtelingenstroom richting de grens met Turkije. Dat land vangt al 3,6 miljoen ontheemde Syriërs op en laat nu vluchtelingen door naar Europa.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.
30 minuten geledenTUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.
43 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.
3 uur geleden