Er komt dit jaar geen Thoolse Lampionnentocht
THOLEN - Er komt dit jaar geen Thoolse Lampionnentocht. Dat laat de organisatie weten. Vanwege de coronamaatregelen vindt men het niet haalbaar en gepast om om het evenement door te laten gaan. Toch komt Stichting Tholen Sterk wel direct met troostende woorden: "Gelukkig blijft er voor ons, de inwoners en bezoekers van Tholen nog genoeg om naar uit te kijken, zoals de Havendagen in 2021.Ondanks de maatregelen blijven we positief en is inmiddels energiek begonnen met de voorbereidingen."
Stichting Tholen Sterk blijft naar eigen zeggen positief in het voorbereiden van evenementen en festiviteiten, maar moet ook realistisch zijn met de mogelijkheden die worden geboden om deze te organiseren. "Zeker nu nog leidt dat tot het moeten nemen van minder leuke beslissingen, zoals het afgelasten van de Thoolse Lampionnenoptocht. Dit vrolijke evenement dat normaal gesproken in oktober zorgt voor het vrolijke aanzicht van lampionnen door de straten van Tholen, kan helaas geen doorgang vinden door de huidige regels en voorschriften", aldus de organisatie.
Havendagen
Wel lijkt het erop dan de inwoners van Tholen, en daarbuiten, uit kunnen kijken naar de Havendagen van volgend jaar. "De editie van 2020 - die in het teken stond van 75 jaar vrijheid - is verplaatst naar 2 tot en met 5 juni 2021, met het zwaartepunt op zaterdag 5 juni. Inmiddels is 90% van de programma-onderdelen verplaatst naar volgend jaar. Ook de twee bruisende artiestenavonden staan op de planning met op vrijdag onder andere de internationale act Captain Jack, Lange Frans, George Baker, T-Spoon en Danny de Munk."
Vaccin
De kaartverkoop is al gestart. "Afwachten tot groen licht wordt gegeven is eigenlijk geen optie”, aldus William van Leeuwen, voorzitter van Stichting Sterk. “We verliezen kostbare tijd als we niet al met de voorbereidingen zouden starten. We hopen gewoon dat de wereld juni volgend jaar weer opstart als het gaat om evenementen. Dan zijn we misschien zelfs een van de eerste waar bezoekers naartoe kunnen.” Of al het werk zin heeft, hangt natuurlijk af van de beschikbaarheid van een vaccin. “Toch is iedereen voor en achter de schermen blij de draad weer op te kunnen pakken. Ook al is er geen zekerheid.”
Stadsrechten
Vast staat dat het evenement het grootste bevrijdingsevenement binnen de provincie Zeeland gaat worden, zo belooft Stichting Tholen Sterk. "Het uitstellen naar 2021 zorgt ervoor dat de activiteiten een extra bijzonder moment omlijsten: het feit dat Tholen dan 655 jaar stadsrechten heeft. Hoe vlug gaat de tijd als je bedenkt dat het al vijf jaar geleden is dat Tholen uitbundig 650 jaarstadsrechten vierde."
Vrijwilligers
Van Leeuwen maakt meteen van de gelegenheid gebruik om vrijwilligers te werven. "We zijn blij dat het bestuur is uitgebreid met twee nieuwe Thoolse bestuursleden: Martijn Meerman en Gerbert de Voogd", zegt hij. Mensen die ook graag meehelpen kunnen zich melden bij het bestuur van Stichting Tholen Sterk.
Meer uit Tholen
THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.
11 uur geledenTHOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.
15 uur geledenHALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
1 dag geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
1 dag geledenTHOLEN - Landelijk onderzoek laat zien dat duizenden huurders van woningcorporaties naast hun sociale huurwoning ook één of meer koopwoningen bezitten. Hoe zit dat in Bergen op Zoom? Woningcorporatie Stadlander zegt geen zicht te hebben op huurders met een koopwoning en wijst naar de politiek als het gaat om mogelijke oplossingen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Maik Willems, afkomstig uit Oud-Vossemeer, heeft zaterdag zijn dertiende Dakar Rally succesvol afgesloten. Met een laatste etappe over het strand kwam een einde aan opnieuw een zwaar en intens avontuur in Saoedi-Arabië. In finishplaats Yanbu ontving Willems zijn tiende Dakar-medaille, het bewijs dat hij ook deze editie de finish wist te halen.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.
2 dagen geleden