Er kan weer geskatet worden in Middelburg
MIDDELBURG - Zaterdag 13 mei vond de officiële opening van de skatebaan aan de Geerseweg in Middelburg plaats. Een feestelijke middag met skatewedstrijden, livemuziek, een springkussen en foodtrucks. Projectleider Jan-Willem de Wolf, welzijnswerker Rick Hamelink en wethouder Jeroen Louws van de Gemeente Middelburg blikken terug op het project. ,,Een stad moet leven.’’Hoe was het zaterdag?Rick: ,,Wat mij betreft een geslaagde dag! Ik heb veel blije gezichten gezien. Niet alleen van de gebruikers van de baan maar ook van omwonenden die een kijkje kwamen nemen.’’Jeroen: ,,De skatebaan is al sinds afgelopen najaar in gebruik. De baan zelf was af en we vonden het zonde deze voor gebruikers nog niet te openen. De omgeving was toen alleen nog niet ingericht, het was een soort betonnen kolos binnen een heel grote blubberpoel. Het leek ons leuker om in het voorjaar een officiële opening te organiseren voor alle belangstellenden. Het mag nog wat groener worden maar nu is het wel een duidelijker hoe de omgeving er straks uit komt te zien.’’Hoe waren de reacties van omwonenden?Jan-Willem: ,,We kregen veel positieve reactie op de inrichting, de ligging en de baan zelf. Dat was fijn om te horen. Na de sluiting van de oude skatebaan bij de Veerse Poort gingen er spookverhalen rond wat betreft overlast van hangjongeren, terwijl daar geen sprake van was. Het geluid van de klappen van de boards op het beton gaf een te hoge piekbelasting aan de gevels en dus overlast. Dat konden we niet repareren en gaf de uiteindelijke doorslag voor de verhuizing van de skatebaan.’’Rick: ,,Over de skaters werd niet altijd even positief gedacht. ‘Het zijn hangjongeren die dealen’. Dat was een angst die werd uitgesproken door omwonenden van de Geerseweg. De skaters kwamen in een verkeerd daglicht te staan.’’Jan-Willem: ,,Een omwonende zei zaterdag: ‘Het zijn toch niet de lugubere figuren die ik had verwacht’. Dat waren de vooroordelen waar we tegen moesten opboksen. Als je nu kijkt aan de Geerseweg zijn er ook veel lagere schoolkinderen op stepjes. Die kun je toch niet echt luguber noemen?’’De verhuizing was uiteindelijk het beste voor iedereen?Jan-Willem: ,,De oude baan was ook een beetje op zijn eind, deze baan heeft betere voorzieningen.”Rick: ,,De oude baan was moeilijker, deze is toegankelijk voor iedereen. De trends op skategebied veranderen. Technische trucs zijn nu populair, op de nieuwe baan kan dat beter.’’Jeroen: ,,De nieuwe skatebaan biedt veel ruimte en heeft voldoende afstand tot huizen. En er is sprake van een combinatie van functionaliteit. Er komen ouders met kinderen, wandelaars, fietsers en mountainbikers. Dan ontstaat een natuurlijke sociale controle. Natuurlijk horen omwonenden weleens wat, maar je leeft ook samen met elkaar. Dat is de samenleving.’’Rick: ,,Een stad moet tenslotte leven.’’
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.
41 minuten geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie.
2 uur geledenMIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
12 uur geledenVEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
17 uur geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
21 uur geledenVROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.
22 uur geledenMIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.
1 dag geleden