
Ensemble Fuse op Abdijplein tijdens het Zeeland Nazomerfestival
MIDDELBURG - Het Zeeland Nazomerfestival kiest voor een andere opzet van de concerten op het Abdijplein. Silvie Dess, directeur van het ZNF, heeft enkele Zeeuwse organisaties waaronder de Spot en de Zeeuwse Concertzaal benaderd met de vraag om mede invulling te geven aan de programmering van het Abdijplein.
De Zeeuwse Concertzaal heeft het ensemble Fuse uitgenodigd een concert te geven op woensdagavond 31 augustus. Aanvang is 21.00 uur met een voorprogramma vanaf 20.00 uur. De entree is gratis.
Wat ongewoon
Vergeet alle vooroordelen over klassieke muziek. Muziekensemble Fuse gooit het over een andere boeg. Fuse is wat je noemt een crossover muziekensemble. De zes musici spelen zowel klassieke muziek als jazz en wereldmuziek, waarmee ze al menig podia wisten te veroveren. Fuse heeft een wat ongewone bezetting: een strijkkwartet, aangevuld met een contrabassist en een percussionist. Het ensemble is vooral bekend geworden als de huisband van het televisieprogramma Podium Witteman. De stijl van zes vrienden prikkelt en schuurt; de vonken vliegen ervan af. Van Maurice Ravel tot Miles Davis en van Nils Frahm tot Simeon ten Holt: het gezelschap weet alles eigen te maken.
Het programma van het Zeeland Nazomerfestival op het Abdijplein in Middelburg gaat op zaterdag 27 augustus van start met een optreden van De Toegift en Het Zesde Metaal. Het volledige programma staat op de website van ZNF.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- De politie heeft vrijdagavond aan de Schroeweg een 39-jarige man uit Vlissingen aangehouden. Bij controle bleek dat de man onder invloed was van drugs. Het was de vijfde keer dat de man onder invloed werd aangehouden. Zijn voertuig is in beslag genomen. Daarnaast kreeg hij een rijverbod van 24 uur.
6 uur geledenMIDDELBURG - Op zondagmiddag 6 juli vindt, als onderdeel van de Kunst- en Cultuurroute Middelburg, de opening plaats van het tweede gedeelte van de nieuwe zomertentoonstelling Zicht op Zeeland.
12 uur geledenMIDDELBURG - Op maandag 11 augustus wordt de naam van de overleden brandweerduiker John van Helleman aangebracht op het Nationaal Brandweermonument in Schaarsbergen. Van Helleman kwam op 24 maart 1994 op 25-jarige leeftijd om het leven tijdens een oefening van de Middelburgse brandweer in het Kanaal door Walcheren.
1 dag geledenWESTKAPELLE - De jaarlijkse kermis in Westkapelle begint vrijdag (4 juli).
1 dag geledenMIDDELBURG - Wat begon als een buitenplaats en bijna een parkeerplaats werd, groeide uit tot een groene oase: Speelhof Hoogerzael in Middelburg. Inmiddels al 15 jaar een plek waar kinderen doen wat op heel veel plekken niet meer kan: onbezorgd spelen, rennen, rommelen en ravotten. Het jubileum wordt op zaterdag 5 juli uitgebreid gevierd.
1 dag geledenSEROOSKERKE - De jaarlijkse Stroskerkse Dag op zaterdag 5 juli belooft ook dit jaar weer een dag te worden voor jong en oud. Het centrum van Serooskerke verandert in een bruisende ontmoetingsplek met muziek, marktkraampjes, kinderspelletjes en natuurlijk het traditionele ringrijden. Ramon Meijer, een van de vier leden van het organisatiecomité, vertelt enthousiast over het gevarieerde programma: "We willen er echt een topdag van maken voor het hele dorp én bezoekers van buitenaf."
2 dagen geledenMIDDELBURG - Op de Beenhouwerssingel in Middelburg zijn donderdagochtend twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte een van de betrokkenen, een man op leeftijd, gewond. Hij is naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geleden