
Enorm schilderij van vlootschouw door Michiel de Ruyter deze zomer in De Oostkerk
MIDDELBURG - Van 12 juni tot en met 14 augustus 2022 is het schilderij van de Antwerpse schilder Jan van Essen (1640-1685) te bewonderen in de Oostkerk. Het stamt uit de tijd dat de kerk werd gebouwd en heeft een indrukwekkende omvang: ruim twee bij bijna zes meter! Het doek toont de vlootschouw van de gecombineerde Nederlands-Spaanse vloot onder leiding van Admiraal Michiel de Ruyter.
Dertig jaar na de Tachtigjarige Oorlog vochten Nederland en Spanje samen tegen Lodewijk XIV. Michiel de Ruijter werd commandant van een Nederlands-Spaanse vloot die het Koninkrijk Napels (toen deel van het Spaanse rijk) verdedigde. Op het schilderij valt te zien hoe de Onderkoning van Napels een eerbetoon aanbiedt aan de vloot van de Ruijter, nadat een eerste aanval is afgeslagen in de Slag bij Stromboli. Kort daarop zou de Ruijter dodelijk gewond raken in de Slag bij Stromboli. Het schilderij is onlangs herontdekt en gerestaureerd en wordt bij hoge uitzondering beschikbaar gesteld door de hertogen van Cardona, nazaten van de toenmalige Onderkoning van Napels.
Lezingen
Bij het schilderij organiseert de Oostkerk een serie ‘Lezingen en muziek onder het doek’. Meer weten over Michiel de Ruyter ? Ga naar de virtuele tentoonstelling die het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen hiervoor maakte via kzgw.nl. of breng een bezoek aan het Maritiem MuZEEum in Vlissingen.
Openingstijden
De Oostkerk is 12 juni tot en met 14 augustus 2022 open van woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De kerk is in die periode gratis te bezoeken, maar een donatie wordt bijzonder op prijs gesteld. Vriend worden mag natuurlijk ook! Soms is de kerk gesloten vanwege een huwelijk, begrafenis of evenement. Kijk dus altijd hier voor de actuele openingstijden.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- De politie heeft vrijdagavond aan de Schroeweg een 39-jarige man uit Vlissingen aangehouden. Bij controle bleek dat de man onder invloed was van drugs. Het was de vijfde keer dat de man onder invloed werd aangehouden. Zijn voertuig is in beslag genomen. Daarnaast kreeg hij een rijverbod van 24 uur.
6 uur geledenMIDDELBURG - Op zondagmiddag 6 juli vindt, als onderdeel van de Kunst- en Cultuurroute Middelburg, de opening plaats van het tweede gedeelte van de nieuwe zomertentoonstelling Zicht op Zeeland.
12 uur geledenMIDDELBURG - Op maandag 11 augustus wordt de naam van de overleden brandweerduiker John van Helleman aangebracht op het Nationaal Brandweermonument in Schaarsbergen. Van Helleman kwam op 24 maart 1994 op 25-jarige leeftijd om het leven tijdens een oefening van de Middelburgse brandweer in het Kanaal door Walcheren.
1 dag geledenWESTKAPELLE - De jaarlijkse kermis in Westkapelle begint vrijdag (4 juli).
1 dag geledenMIDDELBURG - Wat begon als een buitenplaats en bijna een parkeerplaats werd, groeide uit tot een groene oase: Speelhof Hoogerzael in Middelburg. Inmiddels al 15 jaar een plek waar kinderen doen wat op heel veel plekken niet meer kan: onbezorgd spelen, rennen, rommelen en ravotten. Het jubileum wordt op zaterdag 5 juli uitgebreid gevierd.
1 dag geledenSEROOSKERKE - De jaarlijkse Stroskerkse Dag op zaterdag 5 juli belooft ook dit jaar weer een dag te worden voor jong en oud. Het centrum van Serooskerke verandert in een bruisende ontmoetingsplek met muziek, marktkraampjes, kinderspelletjes en natuurlijk het traditionele ringrijden. Ramon Meijer, een van de vier leden van het organisatiecomité, vertelt enthousiast over het gevarieerde programma: "We willen er echt een topdag van maken voor het hele dorp én bezoekers van buitenaf."
2 dagen geledenMIDDELBURG - Op de Beenhouwerssingel in Middelburg zijn donderdagochtend twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte een van de betrokkenen, een man op leeftijd, gewond. Hij is naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geleden