Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Enige tijdrit voor Tourrenners eindigt met steile slotklim

Enige tijdrit voor Tourrenners eindigt met steile slotklim

LURE (ANP) - In de twintigste etappe van de Tour de France moeten de klassementsrenners nog een keer flink aan de bak. De enige individuele tijdrit van deze Tour gaat over 36,2 kilometer van Lure naar La Planche des Belles Filles en is het slotstuk van de strijd om de gele trui.

Na zo'n dertig relatief vlakke kilometers volgt de slotklim in de Vogezen van 5,9 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 8,5 procent en in het laatste deel een stele strook van meer dan 20 procent.

Geletruidrager Primoz Roglic verdedigt een voorsprong van 57 seconden op zijn landgenoot Tadej Pogacar. De kopman van Jumbo-Visma heeft 1.27 minuut voorsprong op de Colombiaan Miguel Ángel López. Tom Dumoulin staat negende in het klassement en kan met een goede tijdrit mogelijk nog plaatsen stijgen.

De beklimming naar Planche des Belles Filles bepaalt ook wie het bergklassement wint. Daarin heeft de Ecuadoraan Richard Carapaz twee punten voorsprong op Pogacar en zeven op Roglic.

De eerste renner gaan van start om 13.00 uur. De finish van Roglic, die als laatste vertrekt, wordt verwacht rond 18.09 uur.

Meer uit Sport

Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

1 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

2 uur geleden
Shorttrackers treffen Italië in kwartfinale gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.

7 uur geleden
American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

13 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

20 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

22 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

22 uur geleden