
Engelse topscorer Kane vlak voor WK 'heel moe' bij Spurs
NOTTINGHAM (ANP) - De vermoeidheid slaat vlak voor het WK voetbal toe bij Harry Kane, de aanvoerder en topscorer van Engeland. Kane werd woensdag in de verloren League Cup-wedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Nottingham Forest na bijna een uur spelen gewisseld door trainer Antonio Conte, terwijl de Spurs op dat moment al met 2-0 achter stonden.
"Hij was heel, heel moe", zei Conte. "We hadden de dag voor de wedstrijd een lichte trainingssessie, echt heel licht. Maar op een bepaald moment stopte hij zelf, omdat hij te weinig energie had. Verder is hij in orde, het gaat echt om vermoeidheid. Dat is ook niet gek, want Harry heeft iedere wedstrijd gespeeld."
Kane stond dit seizoen in de 21 duels die Tottenham Hotspur speelde steeds in de basis. "Het is heel zwaar om zoveel wedstrijden in zo'n korte tijd te moeten spelen", aldus Conte. "Maar als je een speler als Harry in je selectie hebt zitten, is het als coach heel moeilijk om hem dan niet op te stellen." De 29-jarige spits maakte in de Premier League in veertien wedstrijden elf doelpunten, in de Champions League scoorde hij één keer in zes duels.
Voor het WK is de Engelse hoop vooral op Kane gevestigd. De spits kan in Qatar topschutter aller tijden van Engeland worden. Kane staat op 51 goals, nog twee minder dan recordhouder Wayne Rooney. De Engelse bondscoach Gareth Southgate maakt donderdag zijn selectie voor het WK bekend.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
2 uur geledenBASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.
5 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.
11 uur geledenTHUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Oskar Zawada aan de selectie toegevoegd. De 29-jarige Poolse aanvaller komt over van het uit de Eredivisie gedegradeerde RKC Waalwijk. Zawada ondertekent een contract voor drie jaar.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman vertrekt bij PSV. De 23-jarige Amerikaanse spelmaker maakt de overstap naar Bayer Leverkusen, waar de Nederlander Erik ten Hag de trainer is. Tillman ondertekent bij zijn nieuwe werkgever een contract voor vijf jaar.
15 uur geleden