Engelse toeschouwers CL-finale op en neer op wedstrijddag
LISSABON (ANP) - Fans die de eindstrijd van de Champions League tussen Manchester City en Chelsea willen bijwonen, moeten op de dag van de finale aankomen en ook weer vertrekken. Dat heeft de Portugese regering bekendgemaakt. De finale werd door de UEFA verplaatst van Istanbul naar Porto.
De toeschouwers die bij het treffen tussen de Engelse topclubs aanwezig zijn, moeten negatief getest zijn en in een bubbel verblijven. Ze vliegen met speciale chartervluchten naar Portugal. "Er zullen twee fanzones zijn en vanaf daar gaan ze naar het stadion. Na afloop gaan ze direct naar de luchthaven, waardoor ze minder dan 24 uur in Portugal zullen verblijven", zei de Portugese politicus Mariana Vieira da Silva.
Manchester City maakte al bekend dat het supporters speciale dagtrips gaat aanbieden. Beide clubs mogen 6000 supporters meenemen.
De finale is op zaterdag 29 mei en begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
46 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
49 minuten geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
4 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
4 uur geleden