Engelse toeschouwers CL-finale op en neer op wedstrijddag
LISSABON (ANP) - Fans die de eindstrijd van de Champions League tussen Manchester City en Chelsea willen bijwonen, moeten op de dag van de finale aankomen en ook weer vertrekken. Dat heeft de Portugese regering bekendgemaakt. De finale werd door de UEFA verplaatst van Istanbul naar Porto.
De toeschouwers die bij het treffen tussen de Engelse topclubs aanwezig zijn, moeten negatief getest zijn en in een bubbel verblijven. Ze vliegen met speciale chartervluchten naar Portugal. "Er zullen twee fanzones zijn en vanaf daar gaan ze naar het stadion. Na afloop gaan ze direct naar de luchthaven, waardoor ze minder dan 24 uur in Portugal zullen verblijven", zei de Portugese politicus Mariana Vieira da Silva.
Manchester City maakte al bekend dat het supporters speciale dagtrips gaat aanbieden. Beide clubs mogen 6000 supporters meenemen.
De finale is op zaterdag 29 mei en begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
10 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
10 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
15 uur geleden