Engelse finale Champions League mogelijk toch in Portugal
LONDEN (ANP) - De finale van de Champions League wordt eind deze maand mogelijk opnieuw in Portugal gespeeld. Dat melden Britse media. In de finale staan met Chelsea en Manchester City twee Britse clubs waardoor verplaatsing naar Londen een optie leek. Maar eerste gesprekken tussen de UEFA en de Britse autoriteiten hebben geen resultaat opgeleverd. Porto of opnieuw Lissabon, waar vorig jaar het toernooi vanaf de kwartfinales in een bubbel werd afgewerkt, zijn alternatieve locaties.
De Engelse eindstrijd staat nog voor 29 mei in Istanbul op de agenda, maar Turkije is door Groot-Brittannië aangemerkt als hoogrisicogebied vanwege corona. Daardoor kunnen reizigers uit Engeland de finale in Istanbul niet bijwonen.
De UEFA zei vorige week nog te mikken op minimaal 4000 fans van zowel Chelsea als Manchester City bij de finale. Daarnaast moet de eindstrijd wat de UEFA betreft ook bijgewoond kunnen worden door tal van officials, sponsoren, tv-personeel en andere mediavertegenwoordigers.
Coronaregels
Op het imposante Wembley in Londen zou er voldoende plek zijn om iedereen coronaproof te ontvangen, maar in dat geval dienen de Britse autoriteiten de buitenlandse bezoekers nogal wat dispensaties te verlenen op coronagebied. Vooral de door de UEFA gewenste vrijstellingen van de Britse quarantaineregels vormen naar verluidt nog een flink obstakel in de onderhandelingen over een verplaatsing van de finale naar Wembley.
In Portugal, dat door de Britse overheid als laagrisicogebied wordt gezien, zijn de coronaregels aanzienlijk minder streng. Britse fans mogen onder bepaalde voorwaarden naar het Zuid-Europese land afreizen en hoeven bij terugkeer niet in quarantaine. De UEFA kan in Porto of Lissabon haar andere gasten waarschijnlijk ook beter van dienst zijn. Daardoor grijpt het 'logische' Londen wellicht toch nog naast de CL-finale. De UEFA neemt mogelijk dinsdag een definitief besluit.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
11 uur geleden